Recenzja gry edukacyjnej Multiplications Fundels

Wspierając się grami najczęściej trenujemy dodawanie i odejmowanie, mniej jest produktów odnoszących się do tabliczki mnożenia, a jeśli są to najczęściej nie w postaci kart i trudniej wziąć je w plener. Tak było do niedawna…

„Multiplications Fundels” to gra karciana dla 1-4 osób od 6 roku życia, czas zabawy może być różny w zależności od wybranej rozgrywki i biegłości dziecka w liczeniu, wydawca przyjął, że jest to ok. 10 minut.

W opakowaniu znajdziemy talię kart z działaniami od 3×3 do 9×9 oraz instrukcję. Mnożenie przez każdą kolejną cyfrę ukazane jest na innym kolorze kart, zatem możemy prosto dobrać odpowiedni dla dziecka poziom liczenia.

Karty są standardowych rozmiarów i formatu papieru. Są śliskie, ale nie zlepiają się. Z jednej strony widzimy działanie, z drugiej wynik.

Wydawca zaproponował kilka interesujących gier o różnych poziomach skomplikowania. Możemy bawić się solo lub z innymi uczniami.

Pierwsze dwie gry to wojna na dwa sposoby. Rozdzielamy karty w wybranym kolorze pomiędzy grających. Każdy zagrywa kolejno jedną kartę, ale odpowiadają wszyscy. Kto uzbiera wszystkie karty podając wyniki działań przed innymi wygrywa rozgrywkę.

Druga opcja na wojnę to zbieranie lew. Wszyscy jednocześnie wykładamy karty podając rozwiązania działań. Najwyższy poprawny wynik zgarnia karty z danego rozdania. Kto uzbiera najwięcej lew na koniec gry zostaje zwycięzcą.

Do memory musimy się przygotować wyciągając z talii karty z jednakowymi czynnikami. Mnożna i mnożnik mogą zmieniać się miejscami, a naszym zadaniem będzie teraz podanie poprawnego wyniku oraz szybkie odnalezienie drugiego działania, w którym czynniki stoją na innych pozycjach.

„Totalio” to zabawa dla bardziej zaawansowanych graczy. Przeciwnik podaje liczbę o wielkości poniżej 200, a kolejny uczestnik zabawy musi podnosić karty z działaniami, podawać ich wyniki i dodawać je do siebie. Karty wybierać należy umiejętnie, ponieważ celem jest uzyskanie liczby, którą wypowiedział konkurent. Jeśli nam się uda, bierzemy karty, które wybraliśmy. Gracz, który jako pierwszy zbierze przynajmniej 10 kart wygrywa grę.

Produkt jest znakomity, a najbardziej w nim podoba nam się mnogość pomysłów na zainteresowanie dziecka liczeniem. Wydawca nie poprzestał na odwracaniu kart i monotonnym odpytywaniu graczy przez rodzica czy nauczyciela, a zaproponował gry, w których będziemy rywalizować i cieszyć się emocjonującą rozgrywką. Talia jest małych rozmiarów, wszędzie możemy ją zabrać ze sobą, nie zajmuje również wiele miejsca w pokoju dziecka. Cieszy również, że stopień skomplikowania łatwo dopasować wybierając wybrany wariant zabawy oraz dobierając odpowiedni kolor kart.

Genialny produkt, który zostaje u nas w domu. Chwilę jeszcze poczeka na półce, aż Młody Giercownik osiągnie odpowiedni etap dla edukacji matematycznej i wtedy będzie w ciągłym użyciu. Polecamy, naprawdę warto!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy CARTAMUNDI.

Film: Multiplications Fundels – unboxing

Film: Multiplications Fundels – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!