Recenzja talii klasycznej Dzikie ptaki Polski

Ptaki od zawsze fascynowały ludzi, a to za sprawą latania. Dzikie ptaki kojarzą się z wolnością i nieskrępowaniem, możliwością udania się gdziekolwiek mamy ochotę, wystarczy wzbić się ku przestworzom i patrzeć na wszystko z góry, być ponad doczesność i to, co przyziemne.

„Dzikie ptaki Polski” to karty klasyczne, o standardowych rozmiarach, śliskie lecz nie sklejające się, przyjemne w dotyku. W opakowaniu znajdziemy 55 kart, broszurę edukacyjną oraz opisującą 5 gier karcianych.

Ilustracyjnie talia fascynuje, gdyż sylwetki ptaków pokazano w zbliżeniach, na tle błękitnego nieba. Są tutaj maluchy o kolorowych piórkach oraz wielkie, drapieżne osobniki. Uwagę zwracają szczegóły, jak głęboko osadzone oczy, szpony i piękne upierzenie. Rewers karty ukazuje ptaki w locie, ale w porównaniu do portretów, ta strona wypada raczej słabo, nie pociąga. Ptaki nazwano w języku polskim oraz po łacinie. Figury to obrazy, na których widzimy gatunki uważane za najbardziej niezwykłe, szlachetne i wywołujące największe emocje wśród ornitologów i wszelkich miłośników obserwacji ptaków. Asy to sokół wędrowny, jastrząb zwyczajny, orzeł przedni i myszołów zwyczajny. Króle to wszystkie sowo-podobne, a zatem puchacz zwyczajny, sowa uszata i puszczyk zwyczajny, ale jest również orlik krzykliwy. Na nas wielkie wrażenie zrobiły też żuraw zwyczajny oraz czapla siwa.

Jokery to ptaki, które w Polsce wyginęły – wąsate dropy. Obecnie trwają próby reintrodukowania ich w kraju, mamy nadzieję, że to się powiedzie, ponieważ są bardzo oryginalne i naszym zdaniem piękne.

Broszura edukacyjna opisuje wszystkie zgromadzone tutaj gatunki. Dowiemy się, gdzie występują ptaki i które z nich podlegają ochronie gatunkowej. Poznamy cechy upierzenia i budowy oraz rekordy wśród ptaków. Opisano tryb życia poszczególnych okazów, zwyczaje pokarmowe oraz cele wędrówek. Jeśli dany gatunek potrafi naśladować głosy, w tym ludzką mowę, również się o tym dowiemy. Informacje są bardzo ciekawe.

Czarna broszura powtarza się w taliach wydawcy. Opisano w niej zasady gier: „Kierki”, „Makao”, „Wist”, „Remik”, „66”. Tekst jest rzeczowy, uporządkowany i logiczny.

Naszym zdaniem to najciekawsza odsłona serii, może nie najbardziej przydatna, ponieważ prędzej wykorzystamy talię o grzybach, ale niezwykła i niesamowita. Oglądając karty zaczynamy rozumieć miłośników ptaków, którzy potrafią godzinami wędrować po dzikich terenach z lornetką w ręku i obserwować niebo.

Wspaniałe lokacje dla pasjonatów ptaków znaleźć można nie tylko u nas w kraju. Mieliśmy okazję obserwować ptaki na terenie delty Dunaju w Rumunii – bardzo polecamy, ponieważ takie wakacje cenowo są nawet tańsze niż pobyt w kraju, a widoki na zawsze pozostają w pamięci.

Bardzo dobrze, że karty powstały, ponieważ uświadamiają nam i przede wszystkim dzieciom, że także u nas w okolicy jest wiele ptaków, których osoby mieszkające w miastach nie widzą i nie znają – czasem wystarczy tylko zapuścić się poza zabudowania, wyjechać na wieś, nad jeziora czy bagna, ilustracje udowadniają, że naprawdę warto!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy Trefl Joker Line (Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o. o.).

Film: Dzikie ptaki Polski – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!