Recenzja gry edukacyjnej Learn English Fundels

Wszystkie gry związane z nauką języków warto kolekcjonować i bawić się razem z dzieckiem, ponieważ taka wiedza zawsze się przydaje, a w trakcie rozrywkowej sesji najszybciej się zapamiętuje nowe słowa czy zwroty. „Learn English Fundels” to kolejna odsłona znakomitej serii gier karcianych dla dzieci i młodzieży.

Talia podzielona została na mniejsze zestawy kart do nauki słownictwa o różnorodnej tematyce, każdy z nich oznaczony jest inną barwą. Znajdziemy tutaj wyrazy związane z czystością oraz toaletą, przyborami szkolnymi, gotowaniem i kuchnią, pokarmem, zwierzętami – domowymi, gospodarskimi oraz dzikimi, garderobą.

Karty są standardowych rozmiarów, śliskie i giętkie, ale podczas tasowania nie lepią się do siebie. Jedna strona karty ukazuje kolorowy rysunek, a druga angielski wyraz będący jego odpowiednikiem.

Wydawca przygotował trzy rodzaje gier. Młodsi gracze będą bawili się pod opieką dorosłych, którzy pomagają w nauce.

Pierwszą grą jest „Kwiz”. Dzielimy grające karty pomiędzy uczestników zabawy. Rozdający zakrywa obie strony karty – obrazek dłonią, a napis kieruje w swoją stronę. Kiedy wszyscy gracze są gotowi odsłaniamy rysunek i gracze podają angielską nazwę. Pierwszy najszybszy, który prawidłowo nazwał obiekt bierze kartę. Jeśli nikt nie odpowie właściwie, zagrywający odkłada kartę na spód swojego stosu. Zwycięzcą zostaje osoba, która zbierze najwięcej kart.

W memory rozkładamy karty ilustracjami do góry. Gracz w swojej turze nazywa poszczególne karty, jeśli angielskie tłumaczenie jest zgodne z prawdą, pozyskuje kartę i kontynuuje rozgrywkę, jeśli odpowiedź jest błędna, kolejka przechodzi na następną osobę.

„Wyobraźnia” to gra dla osób, które potrafią już budować proste zdania w języku angielskim. Gracze kolejno próbują używać wyrazów z poszczególnych kategorii składając wypowiedzi lub układając proste historie. Im więcej kart wykorzystamy, tym więcej ich zdobędziemy.

Przyjemna gra edukacyjna, która jest w pierwszej kolejności pomocą dydaktyczną, a dopiero potem produktem rozrywkowym. Słówka należą do tych najbardziej popularnych i najczęściej używanych przez uczniów. Obrazki są proste, schematyczne, ale czytelne i dobrze dopasowane do wyrazów. Trzy warianty rozgrywki sprawiają, że zabawa nie staje się monotonna, a różne poziomy trudności łatwo dopasować do umiejętności graczy. Produkt jest niewielki, zatem łatwo go przenosić i zajmuje mało miejsca na półce.

„Learn English Fundels” to produkt, który warto polecić. Sprawia, że edukacja staje się bardziej przyjemna, a słówka zapamiętujemy szybciej i na dłużej. Powtarzanie to oczywiście podstawa, ale do gry chętnie się powraca.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy CARTAMUNDI.

Film: Learn English Fundels – unboxing

Film: Learn English Fundels – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!