Recenzja gry edukacyjnej Squla Quiz Klasa 1

„Squla.pl” reklamuje się, jako „największa platforma edukacyjna dla uczniów szkół podstawowych w Polsce”, czy to prawda? Warto samemu sprawdzić jakość ćwiczeń i zabaw, które obejmują materiał z zakresu klasy 1-6 oraz przedszkolny. My potwierdzamy za to, że są już gry quizowe nawiązujące do tego systemu, co ważne – zgodne z podstawą programową MEN. Oto jedna z nich, zapraszamy do recenzji.

„Squla Quiz Klasa 1” to 108 kart z zadaniami, 2 karty odpowiedzi, 36 żetonów punktów, instrukcja oraz karta z kodem dostępu do portalu na okres 30 dni.

Tematyka obejmuje edukację: matematyczną, społeczno-przyrodniczą, plastyczną, muzyczną, polonistyczną oraz wychowanie fizyczne. Na standardowych rozmiarów kartach zamieszczono pytanie oraz cztery warianty odpowiedzi. Pytania są ilustrowane, ale należy umieć czytać lub bawimy się z opiekunem, ponieważ jest również tekst pisany.

Pytania odnoszą się do przetwórstwa oraz rozpoznawania owoców, zbóż czy warzyw, zakupów w sklepie i wartości pieniądza, posługiwania się sprzętami technicznymi, gotowania oraz potraw, doboru odzieży do pogody, słowotwórstwa i rymów oraz powiedzeń, zajęć plastycznych, znajomości numerów alarmowych, przyrody i zwyczajów oraz cech charakterystycznych różnych gatunków zwierząt, transportu oraz infrastruktury, sportów i innych form rozrywki, zdrowia i podstaw biologii, tradycji i kultury, rozpoznawania kolorów i kształtów oraz odczytywania czasu i wagi, działań matematycznych na praktycznych przykładach, emocji i ich przejawów.

Celem gry jest uzbieranie 8 żetonów za poprawne odpowiedzi w trakcie 12 pytań, oczywiście limity te możemy ustalać indywidualnie dla siebie. Jedna osoba czyta pytanie, druga odpowiada, a wyniki szybko sprawdzamy na kartach odpowiedzi, ponieważ karty są numerowane. W przypadku remisu wybrani uczestniczy zabawy rozgrywają dogrywkę. Możemy grać mierząc czas, przykładowo 15 minut, wtedy emocje rosną wraz z jego upływem.

Grając z większą grupą dzieci rozdajemy każdemu po dwa żetony i zaczynamy czytać pytania. Jeśli gracz odpowie poprawnie otrzymuje żeton z puli gry, jeśli błędnie – oddaje następnej osobie w kolejce. W przypadku braku odpowiedzi uczestnicy zabawy wspólnie dyskutują o rozwiązaniu.

Generalnie nie jesteśmy zwolennikami quizów, ponieważ nie jest łatwo stworzyć interesującą mechanikę do pytań i nierzadko zabawa zamienia się w natrętne odpytywanie, czego nie lubią ani uczniowie, ani nauczyciele czy rodzice. Wiele tutaj zależy od formy zaprezentowania pytania. W przypadku tej gry zadania są interesujące, typowe z życia wzięte, bardzo praktyczne i użyteczne w codziennej egzystencji. Taka nauka przez rozrywkę staje się przyjemniejsza, a jeśli pojawia się jeszcze rywalizacja z innymi uczestnikami zabawy – tym lepiej!

Wartościowy produkt, którego warto wykorzystać w szkole podstawowej oraz po części w przedszkolu. Narzędzie dydaktyczne dla nauczycieli, ale również znakomita pomoc w domowej edukacji dziecka. Polecamy też z uwagi na wszechstronność tematyczną – wiele dziedzin, wsparcie w sieci, oraz możliwość kontynuowania i kompletowania kolejnych poziomów gry dla następnych klas. W tym przypadku systematyczność i ciągłość kształcenia mają wielkie znaczenie. Warto sprawdzić! To inwestycja w dziecko.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy GRANNA.

Film: Squla Quiz Klasa 1 – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!