Recenzja gry edukacyjnej Let’s Talk Kieszonkowiec angielski

Gier z serii „Kieszonkowiec” pokazywaliśmy już na blogu całkiem sporo, w tym do nauki języka angielskiego. Pierwszy raz jednak recenzujemy grę karcianą, która jest jednocześnie angielskimi rozmówkami! Brzmi rewelacyjnie, przeczytajcie!

Pozycja dla osób w wieku od 9 lat, ale im wcześniej, tym oczywiście lepiej. Liczba graczy 2-8, czas zabawy ok. 10-20 minut. W opakowaniu znajdziemy talię kart oraz instrukcję – również na karcie. Jest także krótki słowniczek zaprezentowanych w dialogach zwrotów.

Karty są standardowych rozmiarów, śliskie i nie lepiące się do siebie. Kreska rysownika jest tym razem troszkę inna – mniej plakatowa, bardziej może komiksowa – nam przypomina szkice z książek o „Mikołajku”, ale to oczywiście subiektywne odczucie.

Każda para tworzy scenkę sytuacyjną, w której rozmawiają dwie osoby, zazwyczaj jest to sprzedawca oraz klient, recepcjonista oraz gość, zagubiony turysta i napotkany spacerowicz, rodzic i dziecko, ale również nauczyciel i uczeń lub para umawiających się na wyjście przyjaciół.

Sytuacje z życia wzięte, jak zamówienie stolika w restauracji, pokoju w hotelu, wyjście do kolegi, wybór produktów i uiszczanie opłaty, zwroty grzecznościowe, pogadanki z nauczycielem o odrabianiu lekcji, kasa biletowa i zakup biletów, pytanie o drogę i określone punkty w mieście, odprawa paszportowa. Z żartobliwych – rozmowa rybek.

Wydawca zaproponował cztery zabawy, które powtarzają się w produktach z serii Kieszonkowiec, są to sprawdzone gry, jak: „Karuzela”, „Szachraj”, „Klapek”, „Memory”. Opisywaliśmy je już kilka razy we wcześniejszych recenzjach, zatem odsyłamy do pierwszych recenzji z „Kieszonkowca”. Generalnie wszystkie bazują na odkrywaniu lub przekazywaniu kart w celu łączenia par. Warto wspomnieć, że kartą bez pary jest scenka z Syzyfa mozolnie pchającego pod górę swój głaz z pytaniem „Hi, how is it going?”, bo akurat ta karta w każdej odsłonie serii się zmienia.

Pozycja jest znakomita i oryginalna. Nie ma na rynku wielu gier odnoszących się do całych zdań i rozmów w obcych językach. Sytuacje są świetnie dobrane, typowe w jakich możemy znaleźć się lub być świadkami będąc na wakacjach czy w pracy poza granicami kraju. Każda para to dymek tekstu w identycznym kolorze oraz podobne tło zdarzenia. Gra rozwija w naturalny sposób umiejętności językowe i swobodę prowadzenia rozmowy, ponieważ prowadzimy dialogi używając pełnych zdań. Nauka z tym produktem, to nie tylko znakomita forma kształcenia, ale również świetna rozrywka i przyjemnie spędzony czas z rodziną lub rówieśnikami. Warto jeszcze nawiązać do całej serii, w której znajdziecie pozycje dla różnych grup wiekowych i stopnia zaawansowania w języku angielskim, dzięki temu mamy wybór i łatwiej dopasujemy grę do własnych potrzeb. Z mnogości talii wynika również kolejna wielka ich zaleta – możemy płynnie przechodzić do coraz trudniejszych zagadnień i zachować ciągłość nauki, stopniowo rozwijając własne umiejętności.

O konieczności nauki języka obcego nikogo nie trzeba przekonywać, to obecnie podstawa! Zdarza się, że można nic innego nie umieć, a przyjmą nas do pracy – dokształcą technicznie i analitycznie w trakcie zatrudnienia, na starcie jednak język znać musimy biegle! Pozdrawiamy i życzymy giętkiego języka!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy EDGARD i KapitanNauka.pl

Film: Let’s Talk – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!