Recenzja gry edukacyjnej Na logikę Kieszonkowiec logiczny

Edgard Na logikę!

To jeden z tagów do naszej dzisiejszej recenzji i w sumie bardzo dobre hasło promocyjne dla wydawcy, którego szarady należą do najlepszych na naszym rynku. Ostatni zaprezentowany „Kieszonkowiec logiczny” strasznie nam się spodobał i niecierpliwie oczekiwaliśmy kiedy pojawią się kolejne.

„Na logikę! Kieszonkowiec logiczny” to talia z zagadkami i łamigłówkami zamieszczonymi na kartach. Całość jest bardzo wygodna w obsłudze, ponieważ na jednej stronie mamy 1-2 zadanka, a na odwrocie odpowiedzi. Produkt dedykowany jest dla użytkowników w wieku od 12 lat.

Karty są klasycznych rozmiarów i standardowego formatu papieru. Łatwo je przechowywać i przenosić. Ten niewielki produkt starczy nam na bardzo długi czas, ponieważ zadania nie należą do łatwych i jeśli nie skusi nas pójście łatwiznę – na skróty, a więc podglądanie, to będziemy się wielce głowili i mieli ogromną satysfakcję, gdy w końcu się powiedzie.

Zagadki polegają na uważnej obserwacji i rozumieniu świata. Czasem musimy odnaleźć podobieństwa w zaprezentowanym schemacie. Innym razem przemieścić pojedynczy element. Przy każdym ćwiczeniu należy wykazać się racjonalnością myślenia i logiką. Niekiedy, żeby odpowiedzieć poprawnie trzeba rozważyć kilka możliwości, cały kontekst sytuacyjny, scenerię.

Zadania są na ogół tekstowe, a nawet pisane wierszem! Czasem wspierają się kolorowymi grafikami lub rozmaitą symboliką znakową. Wiele z nich bazuje na zagadnieniach matematycznych – głównie ciągach, też na analizie. Spotkamy również różnorodne kody, a nawet staropolskie powiedzonka. Nie mogło zabraknąć monet, które na matematyce pojawiają się przy zagadnieniach związanych z prawdopodobieństwem i próbach jego obliczania. Wielkim zaskoczeniem był dla nas rebus muzyczny – wow!

Patrząc na odpowiedzi nauczymy się obliczania rozwiązań, ponieważ część z nich jest po prostu liczona, ale również poznamy zasady postępowania logików.

Bardzo nas cieszy, że zaprezentowano tutaj realne zdobycze nauki i teorie stosowane już w praktyce, jak pismo Blissa, czyli sztucznego języka obrazkowego, który miał umożliwić ludziom z całego świata bezproblemową komunikację, warto sprawdzić samemu, czy rzeczywiście jest tak intuicyjny, jak mówią naukowcy?

W porównaniu z pierwszą odsłoną zagadek logicznych z „Kieszonkowca”, te nowe wydają nam się trudniejsze i bardziej wyszukane. Zadania są dłuższe, częściej bazują na szyfrach i obliczeniach, niekoniecznie w pamięci. Wydaje nam się, że ich rozwiązanie zajmie nam ostatecznie więcej czasu niż tych z „Dzikiej logiki” – to jakby naturalna kontynuacja, dla rozegranych osób i gorącego jeszcze, wprawionego już umysłu.

Bardzo dobry produkt, który zachęca do myślenia i odnajdywania powiązań.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy EDGARD i KapitanNauka.pl

Film: Na logikę Kieszonkowiec logiczny – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!