Recenzja gry Piece of cake Kieszonkowiec angielski

„Piece of cake”, czyli bułka z masłem, inaczej łatwizna, ale czy na pewno? Chyba tylko, kiedy będziemy często grali!

Na blogu zaprezentowaliśmy już kilka „Kieszonkowców angielskich”, z nich wszystkich ten jest najtrudniejszy i nie chodzi tylko o słownictwo, ale o połączenia wyrazów, ponieważ dzisiaj rozmawiamy z użyciem idiomów.

Idiom oznacza złożenie językowe, które ma inne znaczenie, niż poszczególne jego składowe przetłumaczone osobno. Na ogół to właśnie one sprawiają uczniom najwięcej problemów, przyznamy, że i z nami tak było. W tym przypadku to praktyka i częste powtarzanie są kluczem do sukcesu, zachęcamy więc do wielokrotnych, wielogodzinnych i intensywnych rozgrywek, nie zapominając jednocześnie o dobrej zabawie, bo w końcu to gra!

Jest to quiz karciany dla użytkowników w wieku od 15 lat. Karty standardowych rozmiarów i grubości papieru. Dla osób średnio zaawansowanych i zaawansowanych (B1-C1). Zgromadzono tutaj aż 172 angielskie idiomy, a wydawca się chwali, że efektem ubocznym grania jest „oglądanie seriali bez napisów” i szczerze w to wierzymy widząc poziom tej talii i zaprezentowanych zagadnień.

Karty zbudowane są na zasadzie trzy pytania i trzy odpowiedzi do każdego z nich – z tym, ze tylko jedna właściwa. Na dole karty małym drukiem zapisano rozwiązania. Na odwrocie karty widzimy tłumaczenia na język polski. Karty są numerowane, podobnie pytania, zatem swobodnie możemy kontynuować naukę od miejsca, na którym ostatnio skończyliśmy.

Drobne, śmieszne rysunki wprowadzają trochę zabawy do intensywnej edukacji i łamania głowy.

Naszym zdaniem, po przejściu i nauczeniu się słownictwa z kart nie będą wam straszne testy językowe. Produkt jest idealnym zwieńczeniem wcześniej zaprezentowanych przez wydawcę, poziom jest wysoki, ale kiedy już macie wcześniejsze talie za sobą, nie wygórowany lecz ciągle jeszcze ambitny i dający satysfakcję.

Świetna pomoc dydaktyczna, narzędzie dla nauczyciela czy lektora. Przyda się do nauki i powtórzeń w domu, na przerwie w szkole czy w pracy, jeśli należymy już do tych zarobkujących.

Ta gra to inwestycja w siebie, w język i kontakty, ostatecznie może i trampolina do awansu, kariery zawodowej, czego wszystkim życzymy. Mocny produkt, chociaż poziom laika może początkowo przestraszyć. Polecamy, bo pomaga myśleć po angielsku!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy EDGARD i KapitanNauka.pl

Film: Piece of cake Kieszonkowiec angielski – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!