Recenzja gry edukacyjnej What’s up? Kieszonkowiec angielski

„Kieszonkowiec” uczy, bawiąc!

Seria, którą już znamy i z której chętnie korzystamy wzbogaciła się o kolejne angielskie konwersacje, już wyższego zaawansowania, dla graczy w wieku od 15 lat oraz znających język na poziomie B2-C1. Jedna talia to ponad 600 angielskich zwrotów konwersacyjnych w pytaniach i odpowiedziach, o czym chętnie przypomina wydawca.

Na standardowych rozmiarów kartach otrzymujemy 162 krótkie rozmówki. W każdym przypadku mamy do wyboru trzy warianty odpowiedzi, z których tylko jedna jest poprawna. Maleńką, odwróconą czcionką na dole karty zaznaczono rozwiązania, a na odwrocie karty zamieszczony jest słowniczek. Są to numerowane ćwiczenia tekstowe, każde wyraźnie wyodrębnione z reszty poprzez naniesienie na pomarańczowe tło.

Większość rozmówek dotyczy wszelkiego rodzaju zakupów, czy to odzieżowych, czy produktów spożywczych, ale także samodzielnego kucharzenia lub umawiania się na spotkania poza domem, kariery i sytuacji finansowej, zdrowia i samopoczucia, relacji międzyludzkich, wydawania opinii i sądów.

Uczymy się nie tylko pojedynczych słówek, ale przede wszystkim całych zwrotów, które są praktyczne w użyciu.

Jest to quiz na wysokim poziomie merytorycznym. Słownictwo jest popularne i znakomicie dobrane. Nie czuje się, że są to jakieś wyszukane fragmenty z książek, długie i wymyślne zdania, jakich nie usłyszymy na ulicy, a wręcz przeciwnie – typowe gadki kiedy kogoś spotykamy i pytamy „co słychać” lub plotkujemy, ewentualnie umawiamy się na wyjście razem.

Efektem ubocznym ma być zostanie „lordem ciętej riposty”, a to już naprawdę nobilitacja! Polecamy i zachęcamy do częstego korzystania!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy EDGARD i KapitanNauka.pl

Film: What’s up? Kieszonkowiec angielski – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!