Recenzja gry karcianej Edu-piotruś Przeciwieństwa

Piotruś to jedna z najpopularniejszych pierwszych gier karcianych, warto żeby poza dobrą zabawą uczyła dzieci. Produkt, który dzisiaj pokażemy to mała, tania gierka dla dzieci w wieku od 4 lat, która ukazuje i wyjaśnia przeciwieństwa.

„Educatio” to małe gry edukacyjne. W wąskim pudełeczku, które zmieści się w każdej kieszeni znajdziemy 25 kart, czyli ok. połowy standardowej talii. Wymiary oraz format papieru są standardowe. Dodatkowo, poza kartami do gry otrzymujemy spis z rozwiązaniami oraz instrukcję – one także zapisane są na kartach.

Znajdziemy tutaj 12 przeciwieństw: dzień- noc, biały- czarny, pełne- puste, słone- słodkie, silny- słaby, młody- stary, duży- mały, zdrowy- niezdrowy, gorący- zimny, porządek- bałagan, wysoki- niski, brudny- czysty. Ostatnią kartą bez pary jest Piotruś, którego będziemy starali się pozbyć.

W serii ukazały się jeszcze: „Godziny”, „Dawniej i dziś”, „Rebusy/Kosmos”, „Homonimy”, „Prawda/Fałsz”. Przy okazji również postaramy się je wam kiedyś pokazać.

Karty są numerowane, widzimy na nich balonik i balon z gondolą, oranżadę z napełnionym oraz pustym kieliszkiem, gorącą herbatę oraz podaną na zimno, księżyc i słońce, słoną przekąskę oraz słodycze, siłacza i chucherko, białego i czarnego kota, czyste i zabrudzone pantofelki, wysoki i niski zamek, babcię i wnuczkę, uporządkowany i zagracony pokój, zdrowe i niezdrowe jedzenie. Piotruś zaś w towarzystwie kotów podnosi sobie ciężary.

Celem gry jest zejście z kart trzymanych na ręce. Wykładamy posiadane pary i podbieramy kartę od sąsiada, jeśli tworzy dwójkę – przeciwieństwo, schodzimy z kart. Wszyscy trzymają karty w ukryciu, na końcu pozostanie samotny Piotruś.

W przypadku tych kart trzeba uważać na podglądaczy, jeśli będziemy je zbytnio trzymali pod światło – mogą prześwitywać.

Wszystkim znana gra w tej odsłonie nabiera edukacyjnego charakteru, możemy bawić się z zasadami, że przy wykładaniu pary należy nazwać zaprezentowane przeciwieństwa.

Prosta, miła gra, która bawi i uczy!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy Trefl Joker Line (Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o. o.)

Film: Edu-piotruś Przeciwieństwa – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games. Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!