Recenzja gry Złap zwierzątko

Nie ma wielu gier edukacyjnych dla najmłodszych, które są inne niż memory czy puzzle, dlatego każda oryginalność skierowana dla początkujących, bardzo Młodych Giercowników zawsze nas wielce raduje. Dzisiaj pozycja, z którą bezpiecznie bawić mogą się już dzieci w wieku od 2 lat.

„Złap zwierzątko” to trochę przesadzonych rozmiarów pudło, w którym znajdziemy bardzo miłe dla oka i dłoni naszych milusińskich zabaweczki i kafle. Cztery modele zwierzaków: krówka i prosiaczek oraz kotek i piesek – trójwymiarowe figurki z mocnej gumy, wykonane z dbałością o detale. W środku każdej postaci jest dziurka, zatem śmiało możemy wziąć takiego bohatera na palec i urządzić sobie mały teatrzyk. Płytek jest 16, są kwadratowe i twarde, odporne na zgięcia, na ząbki już nie, ale im nic się nie oprze, taki już ich urok. Każde zwierzątko reprezentują 4 płytki – widok z profilu, z boku, kolor farby, szkic, czyli obrys niebieskim flamastrem. Są także kafle do gry zaawansowanej z parami zwierzątek – jedno jest w nieprawidłowych barwach, a naszym zadaniem jest wskazanie właściwego – rewelacyjny pomysł!

Jest to gra zręcznościowa dla 1-4 graczy. W trakcie rozgrywki rozwijamy refleks, ale również spostrzegawczość i szybkość reakcji umysł-działanie manualne. Całość stworzona jest z trwałych materiałów, z których śmiało mogą korzystać najmłodsze dzieci.

Celem gry jest zebranie największej liczby kafli. Zdobywamy je chwytając figurkę, którą pokazano na odkrytej płytce. Pierwsza osoba, która chwyciła właściwy model bierze żeton. W opcji dla rozegranych pojawiają się niebieskie kafle z parą zwierząt – tyko jedno ma swój odpowiednik w rzeczywistości, który musimy złapać. Jeśli się pomylimy, oddajemy zdobytą wcześniej kaflę, jeśli oczywiście mamy.

Gra przypomina nam pozycję „Fun Farm”, którą córka bardzo lubi. Z tą różnicą, że tam zwierzaki były odrobinę większe, ale wykonane z tworzywa miękkiego, przypominającego gąbkę, zatem prawdopodobnie mniej trwałego i bezpiecznego dla najmłodszych, poza tym była kostka z kolorami i karty. Tutaj karty zastąpiły kafle, które są mocniejsze, a zwierzaki nawet po próbach z gryzieniem nie rozpadają się! Jest także wariant z dwójkami, który widzimy pierwszy raz w tego typu grze.

Jest to wspaniały produkt na dobry początek. Pozwoli zainteresować najmłodsze dzieci grami planszowymi, a uściślając opartymi o mechanikę kafli. Zabaweczki z pewnością będą w nieustannym użyciu – nawet po zakończeniu zabawy z grą – wspólne kąpiele, zabawa w gospodarstwo itp., to więcej niż pewnik.

Warto zauważyć, że postaci ukazano z różnych stron, zatem jest to wstęp do rysunku – widok trójwymiarowy, boczny, kolorowa plamka, kontur. Wszystkie one przydadzą się podczas omawiania przestrzeni, porównywania obrazków z płaskiej płaszczyzny z tymi w 3D, prezentacji barw.

Wydawca wspomina, że gry z serii „uczę się bawiąc” sprzyjają rozwojowi społecznemu, emocjonalnemu i poznawczemu. Zabawa ruchowa rozwija małą motorykę dziecka, zdolność logicznego myślenia i zmysł obserwacji. Figurki zachęcają do rozmowy o modelowaniu w przestrzeni, pobudzają wyobraźnię i sprzyjają rozwojowi umiejętności manualnych i koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Bardzo dobry włoski projekt, do aktywności dzieci nie trzeba zachęcać, same walczą o dostęp do gry i swobodną zabawę.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy CLEMENTONI.

Film: Złap zwierzątko – unboxing

Film: Złap zwierzątko – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!