Recenzja zabawki kreatywnej Skamieniałości Triceratops Clementoni

W odłupywaniu skamieniałości dinozaurów śmiało możemy poczuć się jak eksperci. Trzy razy już bawiliśmy się w paleontologów. Pierwszy raz było największym przeżyciem, bo debiut zawsze ofiaruje nam najsilniejsze emocje. Za drugim razem w skale zaklęto nie kości prehistorycznego gada, a kilka kompletnych małych dinozaurów – pionków do gry. Zdarzyła się nawet fiolka z DNA! Teraz powracamy do składania szkieletu, ale już w innym rodzaju skały.

Produkt dla dzieci w wieku od 7 lat. W opakowaniu otrzymujemy dłuto, młoteczek, instrukcję z interesującą bazą wiedzy oraz blok skalny. Naszym zadaniem będzie odkopanie kości, podobnie, jak robią to paleontolodzy.

Dla nas to powtórka z rozrywki, zatem możemy wam porównać ten produkt z konkurencyjnymi. Zabawa jest super, za każdym razem taka była i kiedy znowu będziemy dłubali w kamieniu – też taka będzie, bo to wciąga!

Zacznijmy od narzędzi. Wydawca ofiaruje tylko dwa – dłuto oraz młoteczek. Są one lepszej jakości niż u rywali, ale u tamtych był jeszcze pędzelek. Prawdę powiedziawszy, zawsze odwracaliśmy skałę i zrzucaliśmy nagromadzone okruchy, zatem niespecjalnie był przydatny, ale jednak obecny.

Kolejna sprawa to rodzaj skały. We wszystkich przypadkach blok był podobnych rozmiarów i wagi, ale różnej konsystencji i barwy. U konkurentów był w kolorze jasno brązowym, dzięki czemu łatwo było zauważyć białe kości, tutaj materiał jest biały i momentami możemy tracić z pola widzenia wystające fragmenty.

Istotna rzecz, to konsystencja budulca. U konkurencji był to pylący się, bardzo drobno ziarnisty piaseczek, który wlatywał do nosa, osiadał na ubraniu i w ogóle wszędzie – łatwo się jednak w nim manipulowało, a można było także rozpuścić w gorącej wodzie. Tutaj mamy mieszankę gipsu, pumeksu i piasku. Ziarna są grubsze, trochę ciężej się manipuluje narzędziem, ale za to łatwiej rozkrusza w palcach, wielki plus za to, że nic się nie pyli! Zatoki czyste, ubranie i okolica terenu wykopalisk również.

Przejdźmy teraz do samych znalezisk. Kości świecą w ciemności na zasadzie fluorescencji, podobnie jak u innych. Są bardziej białe, dzięki czemu wydają się czystsze po wydobyciu i wyglądają bardziej estetycznie. W tym produkcie nie porusza się szczęka, ale za to cała głowa i to na wszystkie strony, gdyż zamocowana jest na kulce. Kończyny się ruszają, jak u innych dinozaurów.

Produkt bardzo nam się podoba, szczególnie ze względu na zastosowany materiał w bloku skalnym. Pylenie jest minimalne i nie przeszkadza, łatwiej również zachować względną czystość, a to bardzo duża zaleta.

Zabawa jest super, sprawia wiele radości i mamy ochotę na więcej i kolejne dinozaury do kolekcji. Broszura informacyjna rozwija wiedzę o dinozaurach, tworzeniu się skamieniałości, jest też ładny obrazek ukazujący wielkie gady w ich okresach prehistorycznych, czyli od triasu po kredę. Super kreatywna zabawka.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy CLEMENTONI

Film: Skamieniałości Triceratops – unboxing

Film: Skamieniałości Triceratops – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!