Recenzja gry edukacyjnej Edu-piotruś Homonimy

Kolejny z Piotrusiów, czyli prostych gier karcianych, w których zbieramy pary. Tutaj w wersji edukacyjnej – tym razem poznawać będziemy homonimy!

Homonim to określenie dla słowa czy wyrazu, który pomimo, że wymawia się czy pisze tak samo, w praktyce określa jednak różne znaczenia.

W małym pudełeczku, które zawsze może być z nami w podróży mieści się 25 kart podzielonych na 12 par obrazków, karta Piotrusia, który jest bez kopii, rozwiązania rebusów – znaczy się nazwy obiektów ukazanych na ilustracjach oraz instrukcja – również na karcie.

Słowa o podwójnym znaczeniu, a identycznie brzmiące to: bal, blok, golf, granat, klucz, mucha, myszka, rakieta, róża, wieża, zamek, zebra. Oznaczają one kłodę drewna i imprezę taneczną, zbiór kartek do rysowania i budynek mieszkalny, ubranie i sport, broń i owoc, lot ptaków i klucz do drzwi, owada i muchę przy kołnierzyku, gryzonia i urządzenie peryferyjne do komputera, obiekt latający i osprzęt tenisowy, kwiaty i oznaczenie kierunków na mapie, RTV i fortyfikację, zamek do drzwi i królewski, przejście dla pieszych i konia w paski. Piotruś w tym przebraniu to kosmonauta.

Przebieg gry dobrze znany, a więc rozdajemy wszystkie karty, wykładamy pary i najmłodszy gracz zaczyna biorąc od sąsiada po lewej losową kartę. Wachlarzy trzymanych na ręce oczywiście nie pokazujemy i liczymy na to, że sąsiad podbierze nam kartę Piotrusia, której nie możemy wyłożyć.

W wersji edukacyjnej dodatkowo uatrakcyjniamy podstawowe zasady, czyli biorąc kartę na rękę trafnie nazywamy zaprezentowany na niej homonim.

Ten produkt znakomicie integruje dzieci w zabawie, a jednocześnie przedstawia zagadnienia związane z edukacją polonistyczną. Rozrywka i kształcenie, to brzmi całkiem logicznie i zachęca dzieci do aktywności. Polecamy.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy Trefl Joker Line (Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o. o.)

Film: Edu-piotruś Homonimy – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!