Recenzja zabawki kreatywnej Botanika dla Malucha

Produkt, który dzisiaj wam przedstawimy to znakomita zabawka dla wszystkich dzieci zainteresowanych sadzeniem nasion, wzrostem roślin, a także zbiorami owoców, a zatem wszystkim tym, co związane jest z botaniką.

Produkt dostosowany do dzieci w wieku od 4 lat, ale oczywiście praca z ziemią i na ogródku czy balkonie bezpieczniejsza i lepiej zorganizowana będzie pod opieką rodzica. Jest to seria „naukowa zabawa” z adnotacją junior.

W całkiem dużym opakowaniu znajdziemy łopatkę i grabki, dwie pojedyncze doniczki i jedną podwójną – dwa razy większą od tamtych, trzy krążki torfu, pipetkę, konewkę, naczynko do kiełkowania, pojemnik na nasiona, miarkę, pincetę, saszetkę z nasionami oraz teczkę z ciekawymi informacjami i dużą interesująco opisaną na kartach bazą wiedzy.

Najwięcej miejsca zajmują doniczki, zatem od nich zaczynamy. Wszystkie trzy wykonane są z dobrej jakości plastiku, mają podstawki oraz dziurki w dnie. Grabki i łopatka dostosowane są do małych rączek brzdąca i w sam raz pasują do ślicznej koneweczki, która jest naszym zdaniem najbardziej urodziwą częścią tego zestawu. Naczynko do kiełkowania oraz miarka to sprawdzania wzrostu roślin wzorowane są na budowie liści oraz łodydze. Pojemnik na nasiona to okrągłe pudełeczko z kręcącym się wieczkiem i przegródkami na różne rodzaje nasion, a jest ich bardzo dużo. Podzielone zostały na cztery rodzaje: groszek, słonecznik karłowaty, soczewicę, pomidor – różne wielkości i kształty oraz barwa. Jest także pinceta do przekładania młodych sadzonek oraz manipulacji ziarenkami.

Przed przystąpieniem do zabawy warto przeczytać rysunkowy poradnik, jak używać pipetki oraz złożyć miarkę, konewkę i pojemnik na nasiona – generalnie łatwizna.

Na bogato ilustrowanych kartach zaprezentowano cykl życiowy roślin, portret rośliny z podziałem na części, zaprezentowano nasiona oraz ich „budzenie”. Do tego służy właśnie naczynie do kiełkowania w postaci listka – otulamy nasiono watą, nabieramy pipetką wody i czekamy czy zadziała.

Torf to trzy mocno ubite krążki, które rozpuszczamy w szklance napełnionej do połowy wodą, każdy z nich potroi swoją objętość, trzeba jeszcze zdjąć siateczki ochronne. Następnie przekładamy ziemię do doniczek, a najlepiej maluch, który ma teraz okazję wypróbować swój osprzęt. Z miarki skorzystamy dopiero po pewnym czasie, ponieważ wzrost to naturalny proces i należy być cierpliwym, mamy za to chwilę przerwy, aby przeczytać, „czego potrzebuje roślina?” lub na „zielone eksperymenty”.

Doświadczenia dla botanika są trzy. Pierwsze to przetestowanie, jak poradzi sobie rosnąca roślina w czterech pojemnikach, którym stwarzamy inne warunki dla rozwoju. Kolejne to „kolorowanie roślin” – do pojemnika wlewamy wodę z farbą i po kilku godzinach obserwujemy, jak kwiatek zmieni barwę od łodygi wzwyż. Ostatni eksperyment polega na umieszczeniu korzenia rośliny w wodzie – w tym przypadku połowy marchewki i ziemniaka – po kilku dniach doczekamy się kiełków.

Zabawka oddziałuje na zmysł obserwacji, pozytywnie wpływa na logiczne myślenie i rozumienie świata, rozwija również sprawność manualną dziecka. Jest to prawdziwa zabawa i eksperymentowanie z naturą – pierwsze kroczki w naukach botanicznych.

Szalona frajda, gdy córka ustawia swoje doniczki na balkonie, a będzie jeszcze większa kiedy pojawi się pierwsza roślinka. Doniczki u nas praktycznie wykorzystacie – już stoją na parapecie okna od strony zewnętrznej na balkonie i córka co chwilę podchodzi sprawdzać czy już się zaczęło. Produkt na pewno sprawi jej wiele radości, a zaangażowanie już było widać przy pierwszych robotach ziemnych. Kiedy ostatnio pojawiła się u nas pierwsza poziomka córka była w niej zakochana, teraz nieustannie pyta, kiedy wyrosną tylko jej własne roślinki. Praktyczna nauka odpowiedzialności za powierzony dziecku żywy organizm – nasiono i roślinkę, którą się opiekuje, a także trening samodzielności – może przy okazji podleje też inne kwiatki na balkonie… Osobiście mamy wielkie nadzieje odnośnie słonecznika, bo są takie cudne!

Rewelacyjna zabawka kreatywna, naukowa, czy jak ją sobie nazwiecie, w każdym razie bomba!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy CLEMENTONI

Film: Botanika dla Malucha – unboxing

Film: Botanika dla Malucha – zabawa

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!