Recenzja klocków Samoloty i helikoptery Laboratorium Mechaniki

Na dzisiaj przygotowaliśmy duży zestaw klocków TechnoLogic, figuruje w serii „Laboratorium Mechaniki”, a nazywa się „Samoloty i helikoptery”. Zrobił na nas ogromne wrażenie, nie tylko ze względu na jakość oraz rozmiary, ale także ilość modeli, których złożenie opisano w instrukcji.

Naukowa zabawa tymi klockami pomaga w rozwoju zdolności manualnych, pomysłowości i kreatywności, inspirowana jest metodologią STEAM – science, technology, engineering, mathematics.

Opisywany komplet zawiera ponad 200 wymiennych elementów. Dedykowany jest dla dzieci w wieku od 8 lat. W trakcie składania modeli poznamy, czym są przekładnie stożkowe i dźwignie, ruchome lotki czy nastawne stateczniki, a także przegub Cardana, śruba Ślimakowa, eksperymentować będziemy też z układami napędowymi.

Najważniejsze jest jednak to, że zbudujemy” szybowiec, samolot radar, dron rozpoznawczy, lotnię z napędem, samolot dwusilnikowy, samolot akrobacyjny, samolot braci Wright, helikopter dwu-wirnikowy, helikopter „Latający dźwig”, helikopter ratunkowy – wow, duże tego i wszystko opisane krok po kroku!

W zestawach TechnoLogic instrukcja to nie tylko podział na etapy składania i wytłumaczenie, jak łączyć ze sobą klocki. Wyjaśniono tutaj mechanikę lotu, siłę nośną, opisano pilotowanie samolotu. Przy każdym z pojazdów znajdują się wspaniałe „nowości techniczne i ciekawostki”, a więc realne informacje ze świata latających maszyn – różnice w projektach, wagi, osiągi, akrobacje, historia pierwszych lotów, itp.

W przypadku śmigłowca przeczytamy jeszcze o mechanice wirnika, w tym o zastosowaniu wirnika głównego i ogonowego, nie pominięto skróconego instruktażu pilotażu. Poznamy wielkość przestrzeni ładunkowej, rozwiązania techniczne oraz nośność.

Poszczególne fazy montażu w przypadku tak wielu modeli są bardziej skomplikowane, a na rysunkach jest więcej szczegółów, należy być bardziej skoncentrowanym w trakcie budowy. W zielonych ramkach zwrócono uwagę na detale, które należy sprawdzić w trakcie łączenia, przykładowo wyrównanie wybranych elementów, kolejność dobierania części, lustrzane odbicia, zaczepy. Do każdego z procesów skompletowano w ramce potrzebne na bieżąco komponenty. Osie wystarczy przyłożyć do ilustracji.

Poza instrukcją podstawową jest tutaj jeszcze dodatkowa wkładka z wykazem wszystkich części wraz z symboliką widniejącą na schematach montażu – wyliczono nawet ilość poszczególnych zębów na kołach zębatych, talerzowych, zębniku i satelitach. Przydatne mogą okazać się również ostrzeżenia, w tym o wyjmowaniu nitów z modułu napędowego przy demontażu pojazdu, kiedy mamy ochotę zbudować nową latającą maszynę.

Znakomite klocki, logicznie przedstawiona instrukcja, mądre informacje z praktyki lotnictwa i budowy maszyn, świetna zabawa w trakcie składania oraz już gotowym modelem. Ilość pojazdów zadowoli każdego – zważywszy, że w standardowych klockach tego typu opisuje się ok. 2-3 modele, w tym przypadku jest ich aż 10!

Re-we-la-cja!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy CLEMENTONI

Film: Samoloty i helikoptery – unboxing

Film: Samoloty i helikoptery – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!