Recenzja gry planszowej Mamusie

Gry, które chwalą nasze Mamy (celowo dużej litery) i ukazują dziecku, jak ważne są one w budowaniu więzi w rodzinie i wychowaniu potomstwa zawsze są u nas mile widziane. Oto jedna z takich milusich gierek dla najmłodszych graczy.

„Mamusie” to pozycja, która bazuje na układance, wiek gracza określono na 2-4 lata, a maluchy otrzymują wiele informacji o świecie i relacjach między ludźmi, rozwijają także spostrzegawczość, koncentrację, słownictwo oraz małą motorykę ciała.

Na zawartość pudełka składa się 12 dwuelementowych puzzli, plakat edukacyjny oraz instrukcja – na jego odwrocie. Fragmenty są mocne i całkiem odporne na zgniecenia. Ilustracje kolorowe i logicznie dopasowane. Są tutaj bobry, kotki, sroczki, kaczki, małpki, pingwiny, kury, misie koala, sowy, owieczki i psy. Wykonują one rozmaite czynności związane z wychowaniem i edukacją potomstwa: nauka latania, mycie, karmienie, wspólna zabawa i spacery, okazywanie czułości, ogrzewanie i ochrona, transport – przenoszenie najmłodszych.

Pierwszy wariant zabawy to „dobieranka”. Wszystkie puzzle są odkryte, jeden z graczy wybiera fragment i zadaje do niego pytanie. Osoba, która odpowie najszybciej i znajdzie drugą połówkę otrzymuje ten zestaw. Wygrywa dziecko, które uzbierało najwięcej kompletów.

„Memory” to klasyczna gra pamięciowa, w tym przypadku fragmenty układanki są zakryte i poszukujemy pary pasujących do siebie kafli, tworzących jednolitą całość.

„Mamusie pytania” to pogadanka z dzieckiem odnosząca się do zachowań i obowiązków zwierzątek oraz scenerii kafli.

Poza powyższymi zabawami możemy oczywiście układać tradycyjne puzzle, w tym podzielić je na zestawy i kompletować kilka z nich równocześnie – na wyścigi.

Znakomity wybór dla najmłodszych dzieci, świetnie wymyślone – najprostsze możliwe gry, które umiejętnie dopasowano do możliwości zabawy z układankami.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy GRANNA

Film: Mamusie – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!