Recenzja klocków Wahadłowiec Misja Mars Blocki

Miło nam przedstawić nowego partnera naszego bloga, firmę ICOM Poland, która jest importerem i dystrybutorem wielu świetnych zabawek. Pokażemy wam najnowsze gry, zabawki kreatywne oraz klocki, które można nabyć w ich hurtowni. Pierwszy produkt Młody Giercownik wybrał osobiście, córka przyniosła klocki „Blocki”.

Obecnie wiele konkurencyjnych zestawów dla tradycyjnych duńskich klocków można zamówić bezpośrednio z Chin do domu, bywają jednak problemy z opakowaniami – zatem na prezent już takie komplety nie nadają się. Dobrym wyjściem, kiedy poszukujemy dużych zestawów klocków w atrakcyjnych cenach i ładnych opakowaniach są klocki Blocki, dostępne u nas w kraju.

Sceptyków nie będziemy przekonywali, bo oni i tak wybiorą najsłynniejsze klocki świata, ale jeśli interesują was podobne komplety, za które zapłacicie dwa lub nawet trzykrotnie mniej – nic tylko korzystać, bo dziecko będzie bawiło się radośnie, cieszyło z prezentu i tak samo urzeczywistniało swoje wizje tworząc nowe, wymyślne budowle i pojazdy.

Prezentowany dzisiaj zestaw to „Wahadłowiec” z serii „Misja Mars”. Temat bardzo na czasie, zarówno w grach planszowych, książkach, ale też klockach. W bardzo ładnym, dużych rozmiarów opakowaniu otrzymujemy 355 klocków do złożenia promu kosmicznego oraz dwóch kosmonautów, a także mądrze napisaną instrukcję i naklejki. Produkt dedykowany jest dla dzieci w wieku od 6 lat.

W serii dostępne są jeszcze: „Baza. Stacja kosmiczna”, „Centrum kosmiczne”, oraz dwa różne łaziki planetarne. Z docelowych pięciu kompletów stworzyć możemy wspaniały świat rodem z czerwonej planety.

Instrukcja jest przejrzysta i wydrukowana na dobrym jakościowo papierze. Wprowadza nas w proces budowy stopniowo, nie sposób się pogubić. Czerwonymi strzałkami zaznaczono miejsca montażu nowych fragmentów, a klocki potrzebne do każdego etapu prac zestawiono w ramkach.

Gotowy wahadłowiec porusza się na trzech zestawach podwójnych kół, ma otwieraną pokrywę luku towarowego oraz kabinę pilotów, do której zmieszczą się ludziki. Jest także satelita, który porusza się na boki, posiada rozstawiane panele solarne i wyciągany jest za pomocą dźwigu.

Naklejki będziemy mogli umieścić na dziobie statku i po bokach, na bakach paliwowych, a także na ogonie. Jeśli pragniemy nasz zestaw rozebrać, lepiej nie przyklejać ich na ogonie, ponieważ zajmują kilka połączonych ze sobą klocków.

Najsłabszym ogniwem zestawu jest ramię wysięgnika satelity, które należy poruszać bardzo delikatnie i ostrożnie, gdyż odczepia się od pokładu – my usunęliśmy dźwig i chowamy orbiter ręcznie, tak nam po prostu wygodniej. Antenę z talerzami od sputnika radzimy zaczepić odwrotnie niż pokazano w instrukcji – będzie się mocno trzymała.

W trakcie składania oraz zabawy dziecko ćwiczy zdolności manualne oraz koncentrację, dzieli się współdziałaniem, rozwija kreatywność i myślenie logicznie, poznaje świat. My od siebie byśmy jeszcze dodali, że uczy się korzystać ze schematów i planów montażowych, bo tym jest przecież instrukcja.

Klocki bardzo nam się podobają, zabawa jest przednia i sprawia dziecku i nam wiele przyjemności, a cena zestawu bardzo rozsądna. Spoko produkt, kiedy potrzebujecie fajnych klocków, a szkoda wam wydawać majątek.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM POLAND

Film: Wahadłowiec Misja Mars Blocki – unboxing

Film: Wahadłowiec Misja Mars Blocki – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!