Recenzja gry edukacyjnej Mądry zamek

Bardzo lubimy Smart Games, naszym zdaniem na chwilę obecną to najlepsze dostępne u nas na rynku łamigłówki dla dzieci. Wśród nich na pewno wyróżniają się zamki, bo to genialne połączenie szlachetnego drewna w postaci tradycyjnych klocków z innowacyjnymi grami logicznymi – jeden z nich już oglądaliście na blogu, teraz pora na kolejny.

„Mądry zamek” teraz już w nowym, jeszcze bardziej atrakcyjnym opakowaniu, to produkt dla dzieci w wieku od 3 lat, ale śmiało z asystą rodzica pierwsze poziomy układały będą również rozegrane dwulatki. W opakowaniu z wygodną wypraską, gdzie nic nie lata samopas otrzymujemy: cztery drewniane klocki z wieżami lub murami obronnymi i otworami do ustawiania baszt, trzy stożkowe baszty oraz książkę z 48 zadaniami o 4 poziomach trudności, jest też karteczka z regułami w języku polskim – generalnie niepotrzebna, bo zasady gry są banalne.

Celem każdego z zadań jest odwzorowanie przy użyciu wybranych elementów budowli ukazanej na ilustracji, na odwrocie każdej strony pokazano rozwiązanie. Warto jeszcze zajrzeć na przedostatnią stronę – widzimy tutaj fronty i plecki klocków, jest informacja, że zadanie będzie zaliczone kiedy bloki będą stały stabilnie bez wspierania przez gracza, otwory powinny być niewidoczne, należy również pilnować orientacji przestrzennej.

Otwory są umieszczone w różnych miejscach i w każdym bloku jest co najmniej jeden, różne są też długości klocków.

Warto zwrócić uwagę, że najmniejszy klocuszek ma identyczne dwa wzory, ale ułożenie otworu względem nadruku jest inne – ta wiedza pomaga rozwiązać zadania. Polecamy odtwarzać budowle zgodnie z kolejnością, stopniujemy w ten sposób poziom zaawansowania i dziecko się nie zraża przy pierwszych niepowodzeniach. Podstawą jest także aktywne wspieranie Młodych Giercowników naszymi sugestiami i wskazówkami, na sprawdzenie odpowiedzi zawsze przyjdzie przecież czas.

Gra stymuluje myślenie logiczne, rozwija wyobraźnię przestrzenną, pozytywnie oddziałuje na tempo rozwiązywania problemów i radzenia sobie ze stresem, wpływa na koncentrację dziecka oraz zachęca je do planowania swoich działań.

Produkt pomysłowy, zabawka stworzona z wyobraźnią i polotem. Wspaniała łamigłówka dla wszystkich młodych architektów, projektantów i budowlańców. Gorąco polecamy!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy GRANNA

Film: Mądry zamek – unboxing

Film: Mądry zamek – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!