Recenzja gry edukacyjnej Squla Zabawy z ortografią klasa 1-2

Ortografia potrzebna nam jest obecnie, jak ta kula u nogi, przynajmniej po upływie przygody z nią w liceum. Korzystanie z wszelkiego typu korektorów pisma spowodowało, że chęci do nauki jest mniej, tym większe jednak stało się zapotrzebowanie na tego typu produkty, jak „Zabawy z ortografią”. Zapraszamy do recenzji kolejnego produktu ze „Squla”.

Produkt dla dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej klasy 1-2, w wieku 6-8 lat i liczbie 2-4 graczy, zabawa zajmuje ok. 15 minut. W opakowaniu: karty, kod rabatowy oraz instrukcja. W serii dostępne jeszcze: „Wyzwania matematyczne” (klasa 3-4) oraz „Wyprawy z geografią” (klasa 5-6). Gra ortograficzna opracowana specjalnie na zlecenie Squli przez polskich metodyków.

Celem gry jest zebranie największej liczby punktów za poprawnie wykonanie zadania. Każdy z graczy otrzymuje trzy karty z talii liter oraz w swojej turze wykłada kartę z talii wyrazów do uzupełnienia.

Jeśli któraś karta z literą pasuje, to podajemy prawidłową odpowiedź i zdobywamy punkt. Jeśli żadnym ze znaków nie można uzupełnić wyrazów, mamy prawo do wymiany jednej karty z literą. Zużytą kartę odkładamy na spód stosu liter, uzupełniamy rękę do trzech. Karta z pytajnikiem to joker, który zastępuje każdą literę.

Świetnym pomysłem jest zastosowanie podziałki przypominającej tą na linijce, wystarczy przyłożyć kartę rozwiązań odpowiednim kolorem strzałki do karty wyrazu i sprawdzić trzy warianty dla każdej z luk.

Na kartach z zadaniami znajdziemy reguły wyjaśniające pisownię oraz metody na samodzielne jej sprawdzenie poprzez odmianę wyrazu.

W wariancie dla zaawansowanych wykorzystujemy polecenia z kart: „Twoja kolej” – wyzwanie dla konkurenta, teraz on uzupełnia nasze wyrazy, nie dobieramy wtedy kart na koniec ruchu. „Podglądam” – skorzystanie ze ściągawki, miarki odpowiedzi. „Podbieram kartę z literką” – negatywna interakcja, zabieramy kartę przeciwnika i dokładamy do własnego zestawu. Poszkodowana osoba gra teraz mniejszą liczbą kart, a rękę uzupełnia dopiero pod koniec swojej tury.

Produkt innowacyjny, ponieważ w praktyce na rynku bardzo brakuje gier ortograficznych. Mamy nadzieję, że już niedługo to się zmieni, a batalie z regułami poprawnej pisowni i polszczyzny nie będą takie straszne dla naszych dzieci, czego im i w sumie sobie – szybko się zapomina – życzymy!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy GRANNA

Film: Squla Zabawy z ortografią – unboxing

Film: Squla Zabawy z ortografią – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!