Recenzja gry Bipper Mini Junior

„Bipper” dla dorosłych graczy, podstawowy produkt z tej serii ujął nas fantastycznym wykonaniem oraz sprawdzonymi grami, do których zawsze chętnie się wraca z całą rodziną u boku. Pora więc zademonstrować produkt dla juniora, tym razem w wersji łatwiejszej do przenoszenia – mini.

„Bipper Mini Junior” zapakowano w sześcioboczne pudełko, które otwieramy z każdej strony, a potem zazwyczaj wyrzucamy, żeby nie zajmowało nam miejsca i dlatego, że nie chce nam się jej ponownie zamykać, a to zresztą zabawka mobilna. Wewnątrz opakowania znajdziemy bippera mini oraz karty do gier.

Przycisk jest dużo mniejszy niż ten z pierwotnej wersji gry – jest o połowę niższy i ma średnicę skróconą o ok. jedną trzecią długości. Sam guzik nie posiada głośnika na wierzchu, gdyż ten zlokalizowany jest na spodzie urządzenia. Nie ma także diod informujących o kolejności drużyn. Generalnie jednak jest całkiem poręczny, niebrzydki i zmieści się w każdej damskiej torebce, plecaku, a nawet głębszej kieszeni spodni czy szortów.

Na spodzie bippera mini znajduje się przełącznik – włączanie przycisku, dwa tryby pracy. Przy pierwszej opcji maszynka podaje kategorię pytania i liczy czas, drugi wariant używany jest w momencie, kiedy sami wolimy wybrać kategorię, a bipper zajmuje się jedynie mierzeniem czasu.

Karty podzielone są na cztery stosy – zielone akcje, niebieskie typu quiz, pomarańczowe łamigłówki, różowe – bitwa na słowa. Wszystkie są numerowane. Na kartach znajduje się 3, 4 lub 5 zadań w zależności od rodzaju kategorii.

Do wyboru mamy aż 9 gier: quiz, bitwa na słowa, piosenka, szukaj i znajdź, kalambury, słownik, dokończ przysłowie, zagadki, prawda czy fałsz. Część z nich ujęta jest w ramach jednego rodzaju kart akcji lub łamigłówek.

Gospodarz to osoba, która czyta pytanie. Następnie każdy z graczy ma 20 sekund na odpowiedź. Jeśli ta będzie poprawna, zdobywamy kartę, jeśli błędna – odkładamy ją na bok. Odpowiedzi do pytań zapisano małą czcionką do góry nogami na dole karty. Po drugiej jej stronie. Quiz zawiera pytania z wiedzy ogólnej, bardzo szerokiej.

W przypadku kart bitwy na słowa sami gracze ustalają między sobą, czy odpowiedź jest poprawna, gdyż mogą być one bardzo różne. Zadaniem graczy jest podanie hasła rozpoczynającego się od danej litery i zawartego w wylosowanej tematyce.

Na kartach łamigłówek znajdziemy 4 kategorie pytań. Słownik polega na wytłumaczeniu podanych terminów. Zadaniem gracza będzie też dokańczanie znanych przysłów. Najciekawsze są naszym zdaniem zagadki, ponieważ my kochamy łamigłówki logiczne i szarady. Prawda czy fałsz najpewniej przypadną do gustu najmłodszym.

Szukaj i znajdź polega na zlokalizowaniu danego przedmiotu w najbliższym otoczeniu, jeśli akcja się powiedzie, naciskami przycisk bippera. W tym przypadku warto grać w domu, gdzie jest więcej różnorodnych przedmiotów niż przykładowo na podwórku – w plenerze.

W ramach akcji – piosenka, zadaniem gracza jest nucenie melodii, której tytuł widzi na karcie, nie można śpiewać słów. Jeśli uczestnik zabawy odpowie poprawnie, gospodarz i odpowiadający zdobywają karty akcji będące tutaj formą punktów.

Kalambury to opisywanie za pomocą słów lub gestów hasła z karty. Są to głównie filmy animowane, postaci z bajek oraz przysłowia.

Warto zapamiętać, że przed udzieleniem odpowiedzi zawsze należy nacisnąć przycisk bippera, tylko wtedy nasze rozwiązanie może zostać zaliczone. Wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej kart w każdej z gier lub dowolnej z nich, jeśli to my wybieramy.

Z punktu widzenia dorosłego użytkownika, w porównaniu z podstawowym bipperem ten produkt wypada słabiej, ale nie należy ich razem zestawiać, gdyż bipper mini przeznaczony jest do noszenia ze sobą, a gry dostosowane dla młodszych graczy. Karty i kategorie na nich opisane gwarantują długie godziny dobrej zabawy. Pytania są mądre, ale również ciekawe i śmieszne. Jesteśmy zadowoleni z tej zabawki, z pewnością będzie wykorzystywana na imprezach Młodego Giercownika.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM POLAND

Film: bipper mini junior – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!