Recenzja zabawki kreatywnej EDUI zwierzęta

Miło nam kolejny raz pochwalić ten produkt! Jeśli pamiętacie wcześniejszą recenzję Edui w kolorze niebieskim – byliśmy oczarowani, jak zabawka oddziałuje na Młodego Giercownika, mieliśmy jednak drobne uwagi odnośnie niełapania wszystkich kart z talii, w tym przypadku jest inaczej – za każdym razem karta była idealnie odczytywana! Zacznijmy jednak od początku…

Edui zielone to urządzenie podobne do telefonu, którego celem jest rozpoznawanie kodów paskowych zapisanych na kartach oraz odtwarzanie nagrań po naciśnięciu guzika. Barwa zielona oznacza, że tematyka tym razem uległa zmianie – będą to zwierzęta.

Produkt dedykowany jest dla dzieci w wieku od 3 lat, naszym zdaniem kiedy korzystamy z kart należy podnieść granicę o jeden roczek – konieczność równego przesuwania karty z góry na dół – przedszkolaki mogą nie mieć jeszcze wyczucia.

W opakowaniu znajdziemy urządzenie, które z łatwością schowamy do kieszeni oraz ładnie ilustrowane karty, jest także etui na talię i instrukcja obsługi.

W trakcie zabawy korzystamy tylko z kart prowadząc pogaduszki o zwierzętach i trenując zapamiętywanie lub używamy elektronicznego gadżetu, co jest oczywiście ciekawsze dla nas i dziecka.

Możemy naciskać przyciski i zapomnieć o istnieniu talii, odsłuchując wszystko po kolei jak leci, ewentualnie za pomocą kart wybierać od razu interesujące nas zwierzęta. Karty chodzą bezbłędnie, jeśli ich nie zniszczymy. Mieliśmy drobne kłopoty dwa razy, w sumie tylko z własnej winy: gdy dwie karty przez pomyłkę nam się zlepiły ze sobą oraz kiedy pojedyncza karta zsunęła nam się przy wkładaniu do szczeliny i weszła nieprawidłowo.

Po włożeniu karty do czytnika automatycznie włączają się podstawowe informacje o prezentowanym zwierzątku. Przycisk kwadratowy przenosi nas do wesołych historyjek, gdzie rozszerzamy informacje o danej postaci, a inscenizacje, które Młody Giercownik lubi najbardziej to wcielanie się w rolę i odgrywanie scenek.

Nie będziemy wam pisali kolejny raz o emocjach i radości dziecka, ponieważ poświęciliśmy temu ostatnią recenzję. Warto jednak wspomnieć o odgłosach natury. Edui Zwierzęta to prawdziwa dżungla w domu, pole i gospodarstwo rolne przeniesione ze wsi do miasta oraz las zasadzony pod własnym dachem, a nawet prywatne akwarium morskie – dźwięki wydawane przez foki czy inne ssaki żyjące w wielkich wodach.

To również prawdziwa dzikość, ale w kontrolowanych warunkach – usłyszymy nie tylko oswojone i hodowlane gatunki lecz i drapieżniki, które spotkać można jedynie w zoo, na wakacjach podczas safari czy zobaczyć w programach przyrodniczych w telewizji.

Baza wiedzy jest ogromna, wiadomości o zwierzętach bardzo interesujące, a zabawy ciekawe i wciągające dziecko. Nam dorosłym nie będzie się chciało kicać niczym zając, ale tato ryczący jak prawdziwy lew, to da się zrobić!

Zabawka kreatywna ćwiczy zdolności manualne oraz koncentrację. Dziecko uczy się dzielenia zabawkami oraz wiedzą, a także współdziała z rodzeństwem wymieniając karty oraz spostrzeżenia. Rozwijamy kreatywność malucha oraz myślenie logiczne naszej pociechy. Wszyscy razem poznajemy świat nie ruszając się z domu.

Edui Zwierzęta potrafi wygrać z dobrą bajką w telewizji, a to już bardzo, bardzo wiele! Powiedzieć można, że to prawdziwy wyczyn – zważywszy na upodobania współczesnych dzieci, którym do technologii jest bliżej niż nam, rodzicom. Znakomity produkt, gorąco polecamy!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM POLAND

Film: edui zwierzęta – unboxing

Film: edui zwierzęta – przebieg zabawy

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!