Recenzja klocków Łazik Misja Mars Blocki

Zapraszamy do recenzji drugiego produktu z serii Misja Mars. Są to klocki Blocki, które przypominają te duńskie, ale można je zakupić w dużo bardziej atrakcyjnych cenach i z odrobinę innymi ludzikami w zestawach.

Niedawno recenzowaliśmy dla was prom kosmiczny z tego samego cyklu, był on całkiem niezły, ale nie doskonały. Ten pojazd, pomimo że skromniejszy, ponieważ w opakowaniu znajdziemy ok. 130 klocków, a więc mniej – jest naszym zdaniem lepszy, bardziej udoskonalony projektowo od wahadłowca.

Opakowanie średnich rozmiarów – nie czujemy, że liche, ale też nie gigant. Ilustracja zwraca uwagę, sam pojazd po złożeniu naszym zdaniem podobnie. Co ciekawe, instrukcja jest całkiem dużych rozmiarów, gdyż przypomina składany plakat.

Łazik po złożeniu składa się z kabiny na jednej osi oraz otwartej przyczepy na dwóch. Opony są gumowe z wyglądu przypominają te z pojazdów budowlanych – masywne. Na przyczepie znajduje się satelita z obracanymi panelami słonecznymi po obu stronach i ze stożkową głowicą, otoczony jest barierką ochronną, a z tyłu podczepiono kołowrotek na linę zabezpieczającą – nie dołączona do kompletu. Kabina ciągnika jest otwierana niczym paszcza smoka, w jej wnętrzu oraz na tyle umieszczono trzy otwierane pojemniki na próbki. Kierowca bez problemów wchodzi do środka. Na dachu ciągnika znajdują się ruchome anteny satelitarne oraz zaczep do linki. Pojazd porusza się bez problemów kiedy jest złączony z naczepą.

W komplecie otrzymujemy dwie okrągłe naklejki z symbolem Misji Mars, napisy oznaczające transport i jego numer. Wydawca proponuje oznaczyć nimi kabinę ciągnika.

Kolory łazika to biel oraz pomarańcz, poszczególne elementy są żółte i czarne. Barwy wszystkich modeli z tej serii są ujednolicone i pasują do siebie.

Po złożeniu łazika został nam pojedynczy zapasowy klocek 2×4, który wykorzystaliśmy umieszczając go pod kołowrotkiem, teraz tył przyczepy jest zabezpieczony i ładunek się nie zsunie, gdy wjeżdżamy pod górkę.

Łazik jest rewelacyjny, ze złożeniem produktu nie mieliśmy problemu, instrukcja jest precyzyjna, a wszystkie klocki mocno siedzą. Blocków nie ma za wiele, ale jest sporo dużych elementów, zatem zabawka nie wydaje się mała. Młody Giercownik bawi się nią bardzo chętnie, a tato z przyjemnością się dołącza, bo razem weselej. Polecamy!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM POLAND

Film: Łazik Misja Mars Blocki – unboxing

Film: Łazik Misja Mars Blocki – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!