Recenzja klocków Gwiezdna eskadra Blocki

„Dawno, dawno temu w odległej galaktyce…”

„Gwiezdne wojny” przeszły do historii kina, stały się kultową serią, która oddziałuje na kulturę również poza ekranem. Dzisiaj opowiemy wam o klockach, które nawiązują do cyklu „Star Wars” i bardzo nam się podobają.

„Gwiezdna eskadra” to display, w skład którego wchodzi 6 mniejszych kompletów. Opisujemy wam wszystkie jednocześnie, bo moc tej zabawki tkwi w możliwości kolekcjonowania całej armady – utworzenia galaktycznej floty wielu różnych statków i szalonej walki w przestrzeni kosmicznej. Brzmi ciekawie?

Każdy z zestawów dedykowany jest dla dzieci w wieku od 6 lat. Komplety tworzą klocki Blocki w ilości 64-86 szt. Są one kompatybilne z innymi klockami na rynku. Zabawa rozwija zdolności manualne, ćwiczy koncentrację, pozytywnie oddziałuje na współdziałanie, rozwój kreatywności, uczy myślenia logicznego. Wydawca wspomina również o poznawaniu zawodów – w sumie coś w tym jest, chociażby pilota i nawigatora czy bardziej generalnie astronauty i żołnierza.

Wszystkie klocki posiadają ujednoliconą podstawkę, człowieka wcielającego się w rolę sympatyka jednej ze stron filmowego konfliktu oraz miniaturę jego myśliwca. Postaci i maszyny wszystkim miłośnikom „Gwiezdnych wojen” będą dobrze znane. Są tu dwa myśliwce Imperium klasy TIE, należący do Republiki X-Wing oraz kilka słabiej przez nas rozpoznawalnych, należących do innych frakcji. Pojazdy posiadają ruchome panele, zazwyczaj są to skrzydła lub silniki, 2-4 mobilnych komponentów. Barwy dobrane do słynnej filmowej scenografii, a piloci pasujący do swoich statków.

Warto zaznaczyć, że nóżki ludzików zamocowane są na pojedynczym bolcu, zatem chłopki mogą zginać tułów również odwracając się na boki – fajna, zwiększona mobilność.

Składanie jest banalnie proste, schematy dokładnie pokazują cały proces montażu, który dzieli się na 4-5 etapów w zależności od kompletu. Osie wystarczy przyłożyć do ilustracji, a miejsca połączeń klocków wskazują czerwone i niebieskie strzałki. Budowa jest szybka i nie męczy.

Wspaniałe, bardzo klimatyczne, dobrej jakości zabawki. Pojedynczy komplet dostępny jest za grosze, zatem polecamy od razu zakupić sobie display, żeby każdy bawił się na dwie ręce i pojedynki toczyły się między wszystkimi domownikami, o przepraszamy – bojownikami!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM POLAND

Film: Gwiezdna eskadra Blocki – unboxing

Film: Gwiezdna eskadra Blocki – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!