Recenzja gry edukacyjnej Dzień i noc Smart Games

Ze wszystkich produktów z serii Smart Games za najlepsze uważamy te drewniane. Większość już opisywaliśmy i wszystkimi się zachwycaliśmy, podobnie będzie z „Dzień i noc”.

Jest to komplet dla dzieci w wieku od 3 lat, składający się z 10 elementów oraz stojaka, na którym układane są klocki. Stelaż składa się z podstawki oraz trzech pionowo ustawionych drążków, na które nakłada się bloki.

W odróżnieniu od pozostałych części – dokładnie zamków, tutaj klocki są całe malowane. Otrzymujemy również dwie uśmiechnięte buzie, co jest istotne dla młodszych przedszkolaków. Część bloków ma fantazyjne wzorki. Na obrazkach najczęściej odwzorowano dwójkę dzieci o różnych kształtach oraz domek lub drzewo.

Celem łamigłówki jest ułożenie za pomocą dostępnych bloków identycznego układu widocznego na ilustracji zadania.

Książka zawiera 48 zadań, podzielone są na dzień i noc i 4 poziomy trudności oznaczone za pomocą napisów, barw i wskazówki na okrągłej tarczy. Te oświetlone słońcem są doskonale widoczne, każdy blok ukazany jest w swojej oryginalnej, rzeczywistej barwie. Te skąpane w blasku księżyca to cienie. Po zmroku jest trudniej, gdyż dziecko rozpoznaje jedynie po kształcie budowli i obrysach połączonych ze sobą klocków. Cienie nie wyglądają strasznie lecz tajemniczo i ciekawie, powiedzieć można – wręcz baśniowo, a to za sprawą księżyca i gwiazd.

Odpowiedzi do nocnych zadań są dostępne po drugiej stronie – wystarczy obrócić notesik – książeczka z zadaniami jest ustawiana podobnie, jak biurkowe kalendarze.

Gry logiczne dla dzieci w wieku przedszkolnym to bardzo dobry wybór i nauka poprzez zabawę. Funkcje poznawcze stymulowanie w trakcie gry to percepcja wzrokowa, planowanie, koncentracja i słownictwo.

Bardzo podoba nam się podział na dzień i noc, ponieważ zawsze porozmawiać można z dzieckiem o porach w ciągu doby i różnicy w postrzeganiu świata po zmroku. Taka pogawędka przydaje się chociażby w momencie, kiedy maluch obawia się ciemności i zasypiania w samotności. Szerokie uśmiechy są bardzo pogodne, a stelaż bez problemu utrzymuje wszystkie konstrukcje.

„Dzień i noc” to znakomity komplet na dobry początek świetnej zabawy ze Smart Games. Polecamy, jako zestaw otwierający serię dla dziecka. Super!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy GRANNA

Film: Dzień i noc Smart Games – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!