Recenzja zabawki kreatywnej Robot Mio Clementoni

Przedstawiamy wam zabawkę, która chyba, jak żadna inna wciągnie dziecko w świat elektroniki, a także programowania robotów.

Jeśli szukacie robota programowanego, który wykonywał będzie wasze polecenia, nieograniczonego planszą i do samodzielnego składania z dzieckiem, to ten produkt jest dla was. Naukowa zabawa gwarantowana jest marką Technologic, a w jej trakcie będziemy programowali elektroniczną płytkę w trybie manualnym, korzystali z magnesu i innych chwytaków do karteczek lub pisaka oraz rywalizowali w wyścigach z przyjaciółmi.

„Robot Mio” przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 8 lat. W opakowaniu znajdziemy fragmenty robota – niewiele, ale dużych części obudowy, koła, sterownik i silniki, pojemnik na baterie, diody LED i okablowanie, bramkę wypychaną z wypraski, gumowe paski opon, wymienne ręce z rozmaitymi końcówkami, instrukcję.

Instrukcja rozpoczyna się od wszelkiego typu ostrzeżeń – wyjmowanie i wkładanie baterii, wskazówki prawidłowego użytkowania zabawki, prezentacja i spis części zestawu na dobry początek. Dowiadujemy się, czym jest robotyka, jakie były pierwsze roboty, jakie są komponenty elektroniczne. Interesujące, nawet dla dorosłych wiadomości opisują, jak produkowany jest układ scalony, jak montuje się elektroniczne podzespoły na płytce i jaka jest jej struktura. Podobne treści związane są z prezentacją silników i przekładni, komorą baterii oraz ledami.

Montaż został logicznie opisany w 11 krokach za pomocą tekstu oraz ilustracji. Następnie czeka nas 5 etapów nauki programowania robota i złożenie bramki startu-mety.

Koła są napędzane przez silniki, a te pracują na 4 baterie chude paluszki AAA, diody to świecące na czerwono oczy robota. Robot Mio porusza się do przodu i do tyłu oraz wykonuje skręty w lewo i prawo o 90 stopni. Każde kolejne przyciśnięcie guzika na płytce to nowy obrót oraz pokonany fragment drogi w linii prostej – ok. 15 cm za każdym razem. Przycisk „P” to programowanie, po wstukaniu komendy akceptujemy enterem i robot wyrusza w swoją podróż.

Wydawca zaproponował nam zabawę w wyścig z przeszkodami. Zapisywanie czasów oraz sekund karnych za błędy, które popełni nasz robot – fajny pomysł! Zaprezentowano również sposób na naukę języka polskiego oraz matematyki – pisowni wyrazów oraz działań arytmetycznych na samodzielnie skonstruowanych planszach. Robot może przenosić rozmaite karteczki z wiadomościami, trzymać pisak i rysować , a także poszukiwać metali – może nie monet, ponieważ ich przyciąganie to bujda na resorach, ale spinaczy, gwoździ, kapsli czy zszywek już tak.

Największą zaletą tej zabawki jest możliwość samodzielnego składania robota napędzanego silnikami i posiadającego swój własny sterownik, a także prezentacja wszelkich informacji technicznych zawartych w instrukcji. Dawno już w zabawce dla dzieci nie czytaliśmy tyle interesujących danych z pogranicza elektroniki oraz programowania robotów!

Super sprawą, jest to, ze zabawka zajmuje mało miejsca na półce, za to nasz tor ruchu to całe mieszkanie lub podwórko – ogromna przestrzeń i możliwości pamięciowe robota – zapamiętywanie aż 50 następujących po sobie komend!

Niedawno pokazaliśmy wam robota – również od Clementoni, który pokonywał ścieżki labiryntu i programowany był przyciskami umieszczonymi na głowie – tam było fajnie, że w zestawie mieliśmy plansze, w tym jednak przypadku sami budujemy swojego robota, a to daje chyba jeszcze większą satysfakcję. Najlepiej przejść w swojej karierze obie zabawki, gdyż świetnie się uzupełniają – robot Mio to kolejny krok od programowania do konstruowania. Wartościowa i mądra zabawka.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy CLEMENTONI

Film: Robot Mio – unboxing

Film: Robot Mio – przebieg zabawy

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!