Recenzja gry planszowej Zwierzątka

Zawsze miło jest opisać grę dla najmłodszych dzieci, nawet jeśli jest to tylko domino. Emocjonalność i wrażliwość maluszków jest ogromna, a radość z zabawy szczera i niezaprzeczalna. Seria z pingwinkiem „już gram” to produkty dostosowane i bezpieczne, specjalnie przygotowane na grubej tekturze i podobające się szkrabom, łatwe w obsłudze już dla dwulatków.

„Zwierzątka” to kolejna taka pozycja, na którą składa się 27 kartoników domina oraz instrukcja, na odwrocie której widzimy plakat edukacyjny.

Ilustracje na płytkach są bardzo dziecinne, postaci maja wielkie oczy, szerokie uśmiechy i umieszczone są na kontrastujących tłach. Nie sposób przegapić bohatera z klocuszka domino. Widzimy tutaj motylki i ptaszki, myszki i wiewiórki, żabki i zajączki, a nawet dżdżownicę – można się pokusić o opowieść – historię o przemianie w pięknego motyla.

Plakat ukazuje zwierzątka w ich naturalnych sceneriach – oczywiście siedliska narysowane są schematyczne i również niczym wyjęte z kolorowej wieczorynki. Wszystko jest uproszczone, żeby dziecko mogło zrozumieć i rozpoznać. Nauka znaków 1-7 oraz wspólne liczenie i poszukiwanie różnej wielkości zwierzątek to pierwsze próby określania wielkości i ilości oraz porównywanie.

Jest wierszyk wprowadzający do leśnego zagajnika i budujący atmosferę, zachęcający dziecko do pytania o nurtujące sprawy. Znajdziemy nawet gotowe przykłady, a co można zapytać dziecko i jakie „problemy” wspólnie będziemy rozwiązywali.

Gry są dwie: układanka i domino. W pierwszej klocuszki traktujemy jako puzzle i razem łączymy zwierzątka w pary. W domino rozgrywamy już pierwsze partie – zakrywamy ilustracje, rozdajemy każdemu po 5 kartoników i na przemian dokładamy kolejne klocuszki. Jeśli nie możemy dodać komponentu, uzupełniamy własny stos do momentu, aż pojawi się pasujący kartonik. Wygrywa osoba, która jako pierwsza pozbędzie się wszystkich klocuszków, a tak naprawdę zwycięzcą jest najmłodszy, bo to dziecko najwięcej i najszybciej uczy się w trakcie takiej zabawy, ma też największą frajdę.

Pozycja, którą warto wybrać, jako jedną z pierwszych gier. Ładna i kolorowa, do pewnego stopnia aktywności – trwała. Pomaga dziecku zapamiętać więcej wiadomości o otaczającym nas świecie, oddziałuje na koncentrację, małą motorykę ciała i spostrzegawczość, kiedy dużo rozmawiamy to również poprawia słownictwo. Wspólnie się bawimy i ćwiczymy, jest OK!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy GRANNA.

Film: Zwierzątka – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!