Recenzja gry planszowej Mały Miś

Seria „już gram” dawno już podbiła serca najmłodszych graczy, tym razem zagościły w niej ulubione pluszaki wszystkich dzieci – przeczytajcie czego nauczyć was mogą sympatyczne niedźwiadki.

„Mały Miś” to gra dla dzieci w wieku 2-4 lat. Bawimy się z opiekunem lub rodzicem, ponieważ puzzle są tutaj tylko punktem wyjścia do pogawędki o życiu i otaczającym nas świecie. Będziemy uczyli się o następstwach naszych działań, próbowali zrozumieć pojęcie upływu czasu, sezonowość pór roku i związanej z nią zmienności pogody. Dowiemy się także, jak zdrowo i aktywnie możemy spędzić swój wolny czas na świeżym powietrzu.

W opakowaniu znajdziemy 8 trójelementowych układanek oraz instrukcję z plakatem, która podpowiada, jak twórczo wykorzystać puzzle i umiejętnie prowadzić zabawę.

Proponowane gry to „wcześniej-później”, puzzle, „kto szybszy”, są także przykładowe pytania, które zwracają uwagę dziecka na rozmaite szczegóły i powiązania oraz wierszyk opisujący sytuacje, w których znalazł się miś.

Pierwsza zabawa polega na odkrywaniu środkowego fragmentu układanki, następnie pytamy gracza, co wydarzyło się wcześniej lub później, a dziecko szuka odpowiednich elementów. Niedźwiadek próbuje samodzielnie zakładać ubranie, lepi zamek na plaży, podwozi na rowerze zmęczonego królika, lepi bałwana, pomaga dekorować tort i zdmuchuje świeczki, zbiera poziomki i piknikuje, dokonuje zakupu balonika. Wszystkie te aktywności są dobrze znane dziecku i lubiane. Każdy obrazek pasuje do kolejnego tworząc logiczną całość, miniaturowy komiks z historią misia.

Puzzle układamy solo lub rywalizujemy z innymi dziećmi w opcji „kto szybszy”, wtedy każdy kompletuje własne dzieła i wygrywa ten z graczy, który ukończy je jako pierwszy. Zabawa w grupie jest dynamiczna oraz bardziej emocjonująca dla dzieci, pojawiają się interakcje pomiędzy uczestnikami.

Gry z serii „już gram” są proste i kolorowe. Udowadniają, że w oparciu o zwykłe puzzle można osiągnąć znakomite rezultaty wychowawcze. Wartością dodaną są tutaj świetne podpowiedzi i gotowe przykłady, jak najbardziej efektywnie wykorzystać układanki. Nie każdy z nas jest przecież pedagogiem i często brakuje nam pomysłów, dlatego właśnie tak cenne są zawarte tutaj wskazówki. Warto również zwrócić uwagę na jakość gwarantującą bezpieczeństwo naszego maluszka.

Trenować i rozwijać będziemy słownictwo oraz małą motorykę, a w dalszej kolejności koncentrację i spostrzegawczość. Otrzymujemy dobrze już znaną zabawkę, która uzupełnia pozostałe zestawy wydawcy o nową tematykę – sporo informacji odnoszących się do codziennych aktywności oraz zadań stojących przed dzieckiem i rodzicem, jak również wypoczynku latem czy zimą.

Dobry produkt, który urozmaica wspólne zabawy i pomaga w edukacji przedszkolnej.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy GRANNA

Film: Mały Miś – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!