Recenzja gry karcianej Łamacz lodów

Są takie gry, które służą do grania – do wygrywania, do rywalizacji, czasem dla hazardu i adrenaliny, częściej dla rozrywki i dobrej zabawy. „Łamacz lodów” ma inną funkcję, tutaj chodzi o integrację, o zapoznanie się osób, o powód do rozmowy, otwarcie się na drugiego człowieka.

Gra karciana dla 2-50 osób, czyli dla całej grupy, w tym przypadku dedykowana dla wieku 6-12 lat. W poręcznym opakowaniu znajdziemy 52 karty. W serii ukazały się jeszcze: „Łamacz lodów” (wiek 12+), „Sposoby na złość”, „Sposoby na stres”.

Karty wydrukowane są na dobrej jakości matowym papierze, rogi są ostro zakończone, hasła wyraźnie się odznaczają ponieważ napisano je czarną czcionką na białym tle – mocny kontrast. Są numerowane, zatem kończąc zabawę możemy kontynuować po przerwie.

Nasze zadania dzielą się na różne rodzaje: prośby o wyliczenie, uzupełnianie końcówki zdania lub pytania opisowe. Wszystkie są zrozumiałe i brzmią logicznie, czasem mogą zaskoczyć lub zdziwić.

Karty pytają o nasze problemy, o ideały, preferencje i wybory. O to, co nas drażni i smuci lub przeciwnie – cieszy. Dowiemy się, jakie są zainteresowania graczy, marzenia, talenty i hobby. Porozmawiamy o planach, domowych zwierzątkach oraz rodzinie.

Wydawca nie załączył podpowiedzi na wykorzystanie kart, to już zależy od naszej inwencji i kreatywności, ale jest w zasadzie intuicyjne. Każdy losuje kartę indywidualnie dla siebie, następni w kolejce odpowiadają już na inne pytania. Można też wymieniać się spostrzeżeniami w wąskich mini-grupach. Ewentualnie każda karta obowiązuje całą grupę, każdy po kolei odpowiada na pytanie, a może wszyscy jednocześnie zapisują rozwiązania i następnie je odczytujemy. Można wprowadzić jakieś karniaki za uchylanie się od odpowiedzi. W zależności od zgrania, śmiałości, chęci spotykających się osób – pomysły mogą być różne i oraz ich mnogość.

Produkt wymarzony na wycieczki autobusowe lub koleją, kiedy przed nami długa droga i musimy się lepiej poznać. Prawdziwy łamacz lodów dla osób wstydliwych i niezdecydowanych, bodziec do działania – akcji i reakcji. Łączy ludzi, nawet pomimo podziałów, gdyż wiemy o sobie więcej. Skłania nas do dialogu, pogłębiania znajomości, powoduje, że dzielimy się wiedzą, spostrzeżeniami i umiejętnościami.

Użyteczna i praktyczna w użyciu talia kart.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy HEIM

Film: Łamacz lodów – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!