Recenzja klocków Dwupłatowy Samolot Myśliwski Blocki Samoloty

Dzisiaj klocki, ale także parę zdań o historii i technologii konstruowania dawnych myśliwców.

Bristol F.2B Fighter to rzeczywisty samolot z okresu I Wojny Światowej. Brytyjski dwupłatowiec o dwóch odsłoniętych miejscach dla pilota oraz człowieka obsługującego ruchomy karabin maszynowy. Znakomite osiągi, łatwy pilotaż, dobre właściwości w akrobacji i walce powietrznej. Strategia opierała się raczej na ofensywie niż defensywie, co czyniło z tych maszyn prawdziwy postrach nieba. U nas testowano je podczas toczącej się wojny polsko-bolszewickiej. Napęd – oczywiście od Rolls-Royce!

Klocki Blocki, seria „Samoloty”, która na chwilę obecną obejmuje 6 zestawów – w tym konstrukcje bardziej nowoczesne. Zestaw składa się z 402 elementów, przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 lat. Zabawa oddziałuje na: zdolności manualne dziecka, trening koncentracji, dzielenie się i współdziałanie, kreatywność, myślenie logiczne, poznawanie zawodów.

W opakowaniu znajdziemy klocki podzielone na kilka woreczków, w zależności od wielkości elementów, instrukcję. Warto zaznaczyć, że w tym komplecie zrezygnowano z prezentacji klocków w ramkach, a większe ilości oznaczono mnożnikiem, na głównym schemacie samego montażu – oszczędność miejsca, a podczas budowy w niczym to nie przeszkadza. Osie wystarczy przyłożyć do ilustracji odwzorowanej 1:1, czerwone strzałki wskazują miejsca łączenia klocków. Elementy w tym modelu siedzą silniej niż w serii Misja Mars, ale dzięki temu jeszcze lepiej się trzymają.

Samolot po złożeniu prezentuje się imponująco! Barwy maskujące – u góry leśna zieleń, u spodu szarości chmur. Lotki na ogonie i na skrzydle są ruchome góra-dół, śmigło obraca się bez protestów w obu kierunkach, osłona pilotów również jest mobilna. Opony na przednich kołach są gumowe i elastyczne. Dołączono dwóch pilotów – genialnie wyglądają przesuwne gogle na ich pilotkach. Dobrym zabiegiem wydawcy było zastąpienie naklejek nadrukami – są bardziej trwałe i umieszczone na płaszczyznach pojedynczych klocków. Najważniejszym momentem w trakcie montażu jest połączenie płatów, rozpoczynamy od dolnego i kadłuba, a następnie dodajemy górny.

Samolot robi duże wrażenie zarówno na dziecku, jak i rodzicu, ponieważ jest to realna konstrukcja, historyczna – już muzealna, obecnie w lotnictwie nie stosowana, a szkoda. Czuje się, że dawne śmigłowe miały swój nieodparty urok – czar, związany z lekkością prześwitującej miejscami formy i eksponowaniem skrzydeł samolotu, w tym to śmigło, które aż chce się obracać! Zwolennicy industrialnych klimatów będą zachwyceni.

Gorąco polecamy zabawkę, mamy nadzieję, że seria będzie kontynuowana i pojawi się więcej zabytkowych konstrukcji. To jak żywa nauka historii w trakcie dobrej zabawy!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM POLAND

Film: Dwupłatowy Samolot Myśliwski Blocki Samoloty – unboxing

Film: Dwupłatowy Samolot Myśliwski Blocki Samoloty – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!