Recenzja zabawki kreatywnej Laboratorium Skamieniałości Clementoni

Domowe laboratorium to wspaniała zabawa dla dzieci i rodziców, ponieważ razem tworzymy coś od podstaw, w tym przypadku będą to skamieniałości z gipsowego proszku oraz odciski w glinie. Przeczytajcie, a zobaczycie, że warto!

Produkt sporych rozmiarów, zatem okazały prezent na każdą okazję. Zabawka dedykowana jest dla dzieci w wieku od 8 lat, pod opieką dorosłych można startować dużo wcześniej, ponieważ już przedszkolaki ładnie malują, my jedynie pomagamy przy zabawach z gipsem.

W zestawie znajdziemy: foremki żywych skamieniałości, skamieniałości wymarłych zwierząt, szpatułkę, mieszadełko, słoiczki farb temperowych, kubeczek z przykrywką, pędzelek, miseczkę, worek z gipsem, dwa opakowania gliny oraz folię ochronną, instrukcję i przewodnik po świecie skamieniałości w jednym. Potrzebna nam będzie tylko woda i możemy zacząć działać.

W instrukcji poza wszystkimi zasadami związanymi z bezpiecznym użytkowaniem produktu przeczytamy o paleontologii, rodzajach skamieniałości, w tym charakterystyki zwierząt żyjących do dziś, opis informujący nas, jak stworzyć własną kolekcję skamieniałości, instruktaż składania plastikowych modeli oraz wykonania odcisków w glinie i zasad jej modelowania. Jest też ładna ilustracja poglądowa ery paleozoicznej oraz mezozoicznej.

Najbardziej efektowna jest foremka dla hatterii, najwięcej gipsu schodzi, żeby wypełnić skrzypłocza. Słoiczki z farbami są miniaturowe, jest ich jednak aż 6 szt. i na pewno wystarczą, podzielono je na trzy kolory – czarny, biały oraz brązowy. Barwy są dobrze dobrane, ponieważ można pomalować kości oraz warstwy ziemi dookoła nich, zresztą dobór lub mieszanie farb to nasza indywidualna, twórcza inwencja.

W trakcie pracy z gipsem przydaje się cerata dostarczona z produktem, ilustracja paleontologa podoba się dziecku. Do plastikowego pojemnika wsypujemy 5 miarek białego proszku i 2 miarki wody, wszystko idealnie się mieści, a następnie dokładnie wypełnia jedną dużą formę. Dla kolejnej powtarzamy cały proces. Przy wyciąganiu resztek płynnego gipsu lub wcześniej proszku z worka przydają się plastikowe narzędzia. Wydawca informuje, że gotowa mieszanka może schnąć do dwóch dni, u nas po nocy była już twarda. Jeśli będziemy delikatni formy zostaną nam na następny raz, jeśli niecierpliwi – zedrzemy je z gotowych odlewów. Tworzenie modeli to wspaniała zabawa dla rodziców, samo malowanie pozostawiliśmy już córce – przynajmniej w większości przypadków.

W zestawie otrzymujemy dwie prostokątne sztabki gliny. Odciskamy w nich amonity, ramienionogi oraz trylobity. Jeśli mamy ochotę możemy spróbować te wgłębienia zalać gipsem lub pomalować w środku.

Zabawa bardzo nam się podobała, był to mile spędzony czas. Wspólnie odkrywaliśmy tajemnice ziemskiej ewolucji i czuliśmy satysfakcję z udekorowanych modeli. Największa przyjemność towarzyszyła nam kiedy wyciągaliśmy z foremek gotowe bryły. Super wrażenie, kiedy ukazuje się naszym oczom gotowa rzeźba powstała z białej, płynnej przecież mazi. My pozostawiliśmy szkielety białe, a podstawy malowaliśmy, potem córka poprawiała po swojemu, wszyscy mieliśmy duży ubaw i czuliśmy radość z wykonanej pracy.

Dobra zabawa, która uczy i bawi. Jeśli podobają wam się produkty typu wygrzebywanie dinozaurów z bloku skały czy garncarstwo w glinie, to jest to zabawka właśnie dla was i nie zawiedzie waszych oczekiwań. Bardzo dobra!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy CLEMENTONI

Film: Laboratorium Skamieniałości – unboxing

Film: Laboratorium Skamieniałości – przebieg zabawy

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!