Recenzja gry planszowej Bipper Junior

Z kolekcji gier „bipper” oglądaliśmy już produkty w wersji mini oraz standardowej, tym razem kolejny raz duży guzik, ale z zagadkami w sam raz dla nastolatków, czyli w opcji junior.

„Bipper Junior” to gra planszowa z elektronicznym gadżetem przeznaczona dla 4-16 dzieci w wieku od 8 lat. Czas zabawy i liczba jej uczestników wahają się w zależności od wybranej gry, a znajdziemy tutaj: „Państwa, miasta”, „Quiz”, „Kalambury” oraz „Zgadywankę”.

Po rozpakowaniu zabawki naszym oczom ukazują się: bipper, 4 ołówki, 5 notesów, talia kart. Pod wytłoczką kryje się ciekawie rozkładana plansza, krótka instrukcja oraz glinka do rzeźbienia, którą początkowo przegapiliśmy – generalnie jest tego dużo i czuje się, że całość ledwo mieści się w przecież całkiem sporym opakowaniu.

Kolorowy guzik przypominający włącznik syreny alarmowej jest masywny i bardzo wygodny w użyciu. Ścigając się z pozostałymi graczami, nie obawiamy się, że naciśniemy zbyt mocno lub go przewrócimy. Diody o różnych barwach na bocznych ścianach urządzenia wskazują aktualnie aktywną drużynę lub gracza, miły głos informuje nas o treści bieżącego pytania oraz podaje poprawną odpowiedź, a kiedy jest potrzeba, to w ekspresowym tempie literuje alfabet, stoper głośno odmierza czas. Komunikaty są wyraźne, logiczne i zrozumiałe, pomagają prowadzić i uporządkować rozgrywkę. Na spodzie maszynki ukrytych jest aż 8 przycisków, 4 dla ustawień oraz 4 rozpoczynające poszczególne gry.

Notesy dla gry „Państwa, miasta” zawierają wygodne tabelki na punktowanie oraz wpisy graczy, osobno dostarczono egzemplarz dla „Kalambury”, tutaj akurat chętniej bawimy się na arkuszach z bloku szkolnego. Karty podzielone są na dwie części – rysowanie i rzeźbienie, w każdej po 4 hasła, które przestawiamy na obrazku lub modelujemy z glinki. Tej ostatniej wydaje się być trochę za mało, ale można do niej dolać odrobinę wody.

W centrum planszy ustawiamy bippera, każda ćwiartka to tor pól wiodących do celu, znaczy się wygranej. Plansza jest ładna i praktyczna.

Nie będziemy wam opisywali gry „Państwa, miasta”, ponieważ to ogólnie znany klasyk, warto jednak wspomnieć, że z guzikiem rozgrywka nabiera tempa, a dźwięki podnoszą emocje w trakcie zabawy.

„Quiz” to baza zawierająca aż 400 pytań! Są różne kategorie, a wyzwania interesujące i obejmujące tematykę, w której dobrze czują się nastolatki. Opcja „Extra Quiz” to przyspieszona wersja, w trakcie której wszyscy rywalizujemy o dostęp do guzika i pierwszeństwo odpowiedzi.

„Kalambury” to nie tylko rysowanie, tutaj mamy możliwość pokazania, jak sprawne są nasze palce i poczucie głębi, gdyż rzeźbimy w trójwymiarowej skałce z błękitnej masy. Okazuje się, że nawet starsi gracze lubią się czasem pobrudzić.

„Zgadywanka” przypadnie do gustu wszystkim, którzy, jak my kochają gry logiczne lub szarady. Trzy podpowiedzi mają nas naprowadzić na rozwiązanie, po każdej z nich otrzymujemy szansę odpowiedzi na zagadkę.

Produkt w sam raz na imprezę w młodym gronie. Bawi się wiele dzieciaków jednocześnie. Kiedy jedna gra nam się znudzi płynnie przechodzimy do następnej. Nie potrzeba nam prowadzącego grę, ponieważ zastępuje go bipper. Komponenty są wysokiej jakości, gry niewyszukane, ale sprawdzające się na party.

Zabawki z serii „bipper” wprowadzają nowoczesne rozwiązania do tradycyjnych gier, dzięki czemu ożywają one na nowo i wciągają kolejne pokolenia ciekawych świata dzieci. Elektroniczny przycisk to miłe urozmaicenie i integrujący uczestników gadżet – to dzięki niemu wszyscy skupiają się na grze i niecierpliwie czekają na nowe polecenia. Solidna rozrywka gwarantowana!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM Poland

Film: Bipper Junior – unboxing

Film: Bipper Junior – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!