Recenzja zabawki kreatywnej Elektroniczny Czytnik Kart Edukacyjnych EDUI Alfabet

W trakcie dobrej zabawy słuchać odgłosów delfinów – bezcenne! Oglądać na żywo to już niemożliwe, bo promy przestały przecież latać, ale przynajmniej usłyszeć komunikat z wieży i dźwięki startujących w przestrzeń kosmiczną rakiet wahadłowców – cóż za doświadczenie! Szum morza, zupełnie jak od prawdziwej, falującej wody, a może wiatr nad igloo u Eskimosów? Wszystko to uskrzydla, ładuje pozytywnie akumulatory u dorosłych, a dla dziecka jest pyszną rozrywką – oto EDUI Alfabet. Zapraszamy do recenzji!

„Elektroniczny Czytnik Kart Edukacyjnych Alfabet” to trochę złożona nazwa, a chodzi o czytnik kodów paskowych dla kart z nagraniami dla dzieci. Prezentowaliśmy już karty ze zwierzętami i przedszkolem, teraz czas na naukę alfabetu.

Produkt dla dzieci w wieku od 3 lat, w zestawie odtwarzacz na baterie oraz karty z kodami, które prowadzą nas bezpośrednio do konkretnej literki. Możemy też bawić się bez ich użycia, wtedy naciskamy guziki przechodząc przez cały alfabet.

Zabawka ćwiczy zdolności manualne, koncentrację, pozytywnie wpływa na zdolność do dzielenia się i współdziałania. Dziecko rozwija kreatywność, myślenie logiczne, poznaje zawody oraz ogólnie – świat! My testowaliśmy na Młodym Giercowniku, córka sama potrafiła równo włożyć kartę, zazwyczaj udawało się odtworzyć nagranie przy drugim przesunięciu w szczelinie czytnika. Kiedy przerywamy niezakończone nagranie słyszymy charakterystyczny sygnał brzęczka.

Dziecko kocha te zabawki, a w szczególności zielony okrągły guzik. Czerwony trójkąt to krótki komunikat odnoszący się do danej litery i prezentowanego nagrania. Różowy kwadrat to historyjka, a precyzyjnie – wierszyk, rymowanka nawiązująca do tematu i obiektu rozpoczynającego się od wybranej litery. Okrągły przycisk na samym dole poniżej, to właśnie inscenizacje i zagadki, czyli możliwość wcielenia się w rolę przez dziecko.

Gracz macha rękami jak helikopter, wesoło skacze jak źrebak, wiosłuje płynąc łódką na niby, pstryka zdjęcia, próbuje stawać do góry nogami niczym zwisający nietoperz i odgrywa wiele innych wesołych scenek ruchowych. Może także odpowiadać na pytania – każda zagadka z odpowiedzią i gratulacjami za próbę jej rozwiązania.

Nie zapominajmy o zaletach związanych z kształceniem dziecka, bo to kreatywna zabawka, a nie tylko rozrywka. Gracz poznaje odgłosy, rozwija wiedzę ze świata przyrody i kultury, dowiaduje się o interesujących formach spędzana wolnego czasu, uczy się pisowni wyrazów i poszczególnych liter.

Najważniejsze dla nas jest to, że dziecko samo chce się uczyć i bawić, nie trzeba namawiać. Kiedy piszę ten tekst, córka bierze maszynkę i włącza na guzikach. Kart nie daję, gdyż oglądam przypominając sobie, co na nich jest, gdyby nie to – również je by mi wzięła!

Głos lektora jest wyraźny, głęboki i bardzo miły. Rozmówczyni przyjaznym i czułym tonem zaprasza dziecko do uczestnictwa w zabawie. Emocje są niemalże namacalne – zupełnie, jakby dziecko uczestniczyło w prawdziwych zajęciach z paniami od nauczania wczesnoszkolnego w przedszkolu czy w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Bomba!

Prawdziwy fenomen to aktywność ruchowa – widać, że maluszki najbardziej jej pożądają i potrzebują, a wzbogacona dodatkowo warstwą intelektualną pobudza wyobraźnię, rozwija wiedzę i zachęca dziecko do zgłębiania tajemnic świata.

Warto zaznaczyć, że dla rodzica pociechą jest również to, że dziecko szaleje, a my tylko naciskamy guziki i mamy odrobinę więcej czasu na swoje sprawy – chociażby napisanie recenzji. Po chwili już nawet przyciskać nie musimy, bo współczesne dzieci lepiej znają się na elektronice od nas i lubią zabawki przypominające piloty od telewizora. Rewelacyjny produkt, podobnie zresztą jak cała seria EDUI.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy Icom Poland.

Film: EDUI Alfabet – unboxing

Film: EDUI Alfabet – przebieg zabawy

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!