Recenzja klocków Samolot rozpoznawczy Blocki Samoloty

Kolejny produkt z udanej serii Blocki Samoloty. My osobiście wolimy muzealne konstrukcje dwupłatowców, ale zestaw i tak jest bardzo dobry. Zapraszamy do czytania i oglądania.

Prezentowany dzisiaj samolot to śmigłowiec z zamontowanym talerzem tarczy radaru systemu wczesnego ostrzegania AEWAC. Główną jego rolą było wykrywanie za pośrednictwem dozoru radiolokacyjnego innych statków powietrznych oraz wodnych. Klocki dedykowane są dla dzieci w wieku od 6 lat.

Samolot składamy w 17 krokach, poszczególne etapy prac są jednak całkiem rozbudowane więc trochę czasu nam to zajmuje. Elementy, w szczególności wąskie klocki, łączą się bardzo mocno i nie rozpadają po zmontowaniu. Bieżące elementy będące aktualnie w użyciu w instrukcji są kolorowe, a wcześniejsze jasno-szare. Instrukcja za pomocą przejrzystych rysunków, w logiczny sposób ukazuje poszczególne kroki. Model zaprezentowano w odcieniach szarości – ciemnej oraz jasnej tonacji, kilka fragmentów kadłuba jest czerwonych i te elementy mocno kontrastują z resztą poszycia. Samolot napędzany czterema silnikami ze śmigłami umieszczonymi na skrzydle. Na kadłubie postawiono stosunkowo niewielką tarczę radaru, która dzięki swoim rozmiarom jednak nie odpada kiedy otwieramy kabiny załogi. Poza dwoma pokrywami kadłuba ruchomy jest daszek kabiny pilota oraz koła – w tym elastyczne przednie, których opony są wykonane z gumy. Możemy także obracać śmigłami.

Załoga składa się z trzech chłopków – dwa z nich doczepione są na stałe – główki zamontowano na klockach przypominających tułów, a osoba pilota to kompletny – standardowy ludzik, którego można wyciągać z kabiny. Tutaj trzeba być ostrożnym przy otwieraniu oszklenia, gdyż daszek lubi się odczepiać przy gwałtownym pociągnięciu – należy przytrzymać palcami przy przedniej szybie.

Konstrukcja nabiera kolorów dzięki oświetleniu – czerwone, niebieskie i żółte wewnątrz pojazdu, jak również pomarańczowym, przezroczystym ściankom kabiny pilota. Wspomniane wcześniej czerwone klocki sprawiają, że projekt nie wydaje się taki smutny, może raczej tajemniczy. Maszyna jest stosunkowo niska, zwracamy uwagę na olbrzymie tylne lotki, które powodują, że wydaje się nieco futurystyczna.

„Samolot rozpoznawczy” nam się podoba, ale porównując go z dwupłatowcami wydaje się mniej okazały, bardziej skromny, a może to tylko nasza nostalgia za dawnymi wyczynami pierwszych inżynierów lotnictwa?

Świetne uzupełnienie dla pozostałych modeli cyklu Blocki Samoloty. Projekt bardziej współczesny, ale jednak nie najnowsza konstrukcja, gdyż pozbawiona silników odrzutowych, co nas osobiście cieszy i satysfakcjonuje.

Dla wszystkich fanów lotnictwa, miłośników wojskowości i budowania z klocków. Dobra zabawa w trakcie składania i już po, kiedy gonimy się po pokoju każdy ze swoim samolotem w dłoni. Polecamy!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy Icom Poland.

Film: Samolot rozpoznawczy Blocki Samoloty – unboxing

Film: Film: Samolot rozpoznawczy Blocki Samoloty – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!