Recenzja gry edukacyjnej Kształty i figury Angielski dla malucha

Wielokrotnie opisywaliśmy już na blogu gry do nauki języka angielskiego, ale stosunkowo niewiele było pozycji dla najmłodszych dzieci. Dzisiaj wraz z serią „Angielski dla malucha” poznajemy nazewnictwo wybranych kształtów oraz figur.

Karty obrazkowe z napisami w języku angielskim dla dwulatków. Wewnątrz zgrabnego pudełka schowano książeczkę – „poradnik dla opiekunów” i „zabawy dla dzieci” oraz zestaw 17 dwustronnych kart.

Zaprezentowano tutaj następujące kształty i figury: koło, trójkąt, prostokąt, kwadrat, równoległobok, romb, trapez, pięciokąt, sześciokąt, owal, gwiazdę, serce, krzyż, półksiężyc, strzałkę, fale oraz spiralę. Każde z nich ukazane na białym tle i w innym kolorze.

Dziecko oglądając obrazek z podpisem zaczyna kojarzyć obiekt i sam wyraz z jego odbiciem po drugiej stronie karty. Nauka czytania globalnego, bez znajomości poszczególnych liter alfabetu inspirowana jest metodą Glenna Domana.

Zabawy opisane w poradniku to: „zgaduj-zgadula”, „nazywanie”, „znajdź ukryty skarb”, „mała olimpiada”, „posłuchaj i zgadnij”, „palcami po mące”.

Pierwsza zabawa polega na opisywaniu kształtów i figur odwołując się do otoczenia dziecka, a zadaniem malucha jest ich nazwanie. My pomagamy z językiem angielskim i prosimy o powtórzenie.

Kolejna zabawa to nazywanie po angielsku i pokazywanie obiektów na kartach. Po pewnym czasie można dobierać kilka kart, z których dziecko wybiera właściwą.

Ukryte skarby z kolejnej zabawy to wycięte z papieru kształty. Nazywamy je po angielsku, a dziecko szuka, możemy pomagać słowami „zimno-ciepło”.

„Mała olimpiada” to zabawa ruchowa. Dzieci wybierają odpowiednie karty oraz wykonują serię ćwiczeń, kilku uczestników może się ze sobą ścigać.

Na stronie Kapitana Nauki udostępniono nagrania wymowy. W tej zabawie będziemy powtarzali zapisane nazwy.

Ostatnia z zabaw to rysowanie lub, w późniejszym etapie – pisanie palcem po rozsypanej mące.

W broszurze znajdziemy również kilka zadań z ilustracjami – wskazywanie i nazywanie odpowiedniej figury w języku angielskim.

Gry z tej serii bardzo nam się podobają, ponieważ karty są dobrej jakości, ceny produktów bardzo atrakcyjne, a możliwości ich wykorzystania wyjątkowo dużo – poradnik to cenne źródło informacji o tym, jak zorganizować różnorodne zabawy i pożytecznie zająć czas dziecku.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy EDGARD i KapitanNauka.pl

Film: Kształty i figury Angielski dla malucha – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!