Recenzja zabawki kreatywnej Kosmiczne laboratorium Clementoni

Ten produkt skazany jest na sukces! Młody Giercownik bawi się od rana, a tato wtóruje z zachwytem. Cudo! Zacznijmy jednak od początku…

Misje na Marsa są obecnie top i trendy – masowo pojawiają się gry planszowe, klocki oraz zabawki kreatywne w tematyce Czerwonej Planety. Te produkty sygnowane są jako naukowe i coś w tym jest, ponieważ baza wiedzy jest nie tylko intrygująca, ale również bardzo, bardzo ciekawa!

Suche dane – wiekowo od 7 lat – przynajmniej składanie, włoska wysoka jakość, duże elementy, ale też maleńkie ludziki, trochę eksperymentów i masa dobrej zabawy.

Składamy kosmiczną bazę mającą dwa poziomy, właz górny oraz boczny, drabinki, talerz anteny, panele słoneczne i przede wszystkim platformy – laboratorium zoologiczne i botaniczne. Do wnętrza możemy zajrzeć i wygonie manipulować otwierając uchylne drzwiczki. W komplecie otrzymujemy czteroosobową obsadę stacji, kosmiczny łazik i elementy użyteczne przy doświadczeniach – kubeczki, narzędzia i pipetę, woreczek z nasionami i żelem oraz krążki z ziemią.

W dwóch przezroczystych księżycowych pojemnikach hodować będziemy mrówki oraz sadzić rośliny. Dziecko będzie obserwowało, jak mrówki drążą w żelu tunele, a roślinki wzbijają się ku słońcu.

Stacja jest utrzymana w tonacji czerni i bieli, są również elementy zielone, które współgrają z roślinnością i barwą żelu. Sama maź przypomina galaretkę i podobnie jak żelatynę się ją gotuje i zalewa.

Piętra ozdabiamy naklejkami. Bardzo sympatyczne obrazki ukazujące wyposażenie bazy – panele sterowania, pomieszczenie sypialne, inne sprzęty.

Bardzo pouczająca jest instrukcja, a w zasadzie kompendium wiedzy o kosmosie i astronautach. Dzieci dowiedzą się czym jest śluza powietrzna, jak działa i jest zbudowany skafander kosmiczny, jaka jest selekcja i trening, jeśli marzy nam się taka praca i loty. Interesujące są informacje o locie parabolicznym i jego trajektorii. Poznamy, na czym polega trening na basenie oraz próba odporności na przyspieszenie w wirówce. Zaprezentowano etapy wyniesienia statku kosmicznego w przestrzeń oraz schemat atmosfery. Świetne są porównania zachowań obiektów na Marsie i na Ziemi oraz opisy praw fizyki. Prześledzimy, jak wygląda dzień na pokładzie statku kosmicznego oraz pogdybamy o teoretycznych możliwościach zagospodarowania Czerwonej Planety. Nie zapomniano nawet o anatomii obserwowanej przez nas mrówki.

Wszystkie doświadczenia opisane są bardzo dokładnie, a teksty uzupełniają piękne ilustracje. Dostarczonej ziemi starcza na dwa razy, podobnie jest z żelem.

Naszym zdaniem, na chwilę obecną jest to najlepsza z zabawek kreatywnych tego wydawcy, którą mieliśmy okazję oglądać i chyba też najlepsza w ogóle opisywana na blogu. Już nie możemy się doczekać, czym Clementoni zaskoczy w przyszłym roku – czadowo!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy CLEMENTONI

Film: Kosmiczne laboratorium – unboxing

Film: Kosmiczne laboratorium – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!