Recenzja gry zręcznościowej Kipp It

Dzisiejsza gra przyjechała do nas prosto z Niemiec. Okazuje się, że korzystanie ze zwykłej huśtawki może być bardzo fajną, niezwykłą formą aktywności nie tylko na placu zabaw, ale również przy manipulowaniu gadżetem składającym się na centralny element gry zręcznościowej. Zapraszamy do recenzji.

Bujana huśtawka, na zasadach utrzymywania równowagi i obciążania dźwigni po dwóch przeciwległych stronach. Coś na wzór konika na placu zabaw, ale wozimy nie własne tyłki lecz kolorowe sześciany o różnej objętości i wadze.

Po otwarciu pudełka ujmuje nas uporządkowanie komponentów. Huśtawka składa się z walca, na którym się buja oraz z deseczki ze szczebelkami rozdzielającymi miejsca na poszczególne klocuszki. Ułożona została na przekątnej opakowania, a po przeciwnych rogach znajdziemy woreczki z zestawami bloków. Każdy z nas otrzymuje 22 klocki: 4 czerwone, 5 niebieskich, 6 żółtych i 7 zielonych. Im więcej bloków tym mniejsze i lżejsze. Siadamy po dwóch przeciwległych stronach huśtawki i zaczynamy zabawę.

Celem gry jest pozbycie się wszystkich klocków układając je na huśtawce lub przekazując przeciwnikowi kiedy spadają.

W swojej turze stawiamy pojedyncze bloki i obserwujemy zachowanie huśtawki. Jeśli ciągle jesteśmy na górze, dokładamy kolejne bloki. Tura kończy się kiedy deseczka po naszej stronie dotknie ziemi lub kiedy spadnie nasz klocek, pomimo że huśtawka ciągle nie opadła, wtedy taki sześcian dokładamy do naszych zapasów. Jeśli huśtawka opadła i dopiero wtedy spadną klocki, bierze je przeciwnik, a my zyskujemy, bo teraz on musi dokładać kolejne.

Sami ustalamy, od których bloków zaczniemy. Jest ich na tyle dużo, że i tak będziemy musieli układać je parami lub stawiać jedne na drugie. Kiedy jest tłoczno o upadek nie trudno.

Gra jest bardzo szybka, zajmuje ok 10 minut. Niemcy dedykują ją dla dzieci w wieku od 5 lat, ale jeśli młodsi nie mają ochoty na połykanie małych elementów, to śmiało mogą się bawić, bo zasady są banalnie proste.

Podoba nam się, że wszystkie komponenty są naturalnie drewniane. Obawialiśmy się, że walec, na którym porusza się huśtawka nie będzie na stałe złączony z deseczką, ale tworzą całość – jest bardzo dobrze i stabilnie.

Zabawa przypomina nam rozrywkę odrobinę podobną do tej z ostatniej gry od Woodgame, tam jednak balansowaliśmy na talerzu uwieszonym na sznurku, a tutaj jest łatwiej, bo tylko góra-dół. Dalej jednak musimy być delikatni i uważni, ponieważ huśtawki nie wolno dotykać palcami, a rozsądne zaplanowanie ułożenia bloków to podstawa wygranej.

Okazuje się, że najprostsze rozwiązania najlepiej się sprawdzają w grach zręcznościowych. Zabawka, którą trudno zniszczyć, bardzo łatwo opanować zasady, a rozgrywka daje wiele przyjemności. Są też ciekawe wybory, jak i gdzie ustawić dany sześcian oraz który kolor aktualnie najbardziej się nam przyda. Można być też złośliwym – a niech huśtawka opadnie i bloczek spadnie – konkurent będzie miał problem. Zabawa daje satysfakcję i wciąga, jest dużo śmiechu i radości.

Super!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy FRANJOS

Film: Kipp It – unboxing

Film: Kipp It – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!