Recenzja gry Bipper Mini

Ostatni z „bipperów”, przynajmniej na chwilę obecną. Tym razem wersja mini, czyli kieszonkowa, ale przeznaczona dla młodzieży i dorosłych. Przeczytajcie, bo to całkiem przyjemny guziczek.

„Bipper Mini” to elektroniczne urządzenie w formie przycisku, w porównaniu do wersji standardowej, ta jest bardziej spłaszczona i nie ma diod po bokach, nie otrzymujemy również planszy, ale są dwie talie kart. Całość łatwo schować do plecaka, kieszeni spodni – może nie jeansów, ale bojówek na pewno, ewentualnie w damskiej torebce.

Produkt dedykowany dla graczy w wieku od 12 lat, niektóre pytania wcale nie są łatwe i trzeba się „oczytać” z odpowiedziami, żeby je zapamiętać. Zestawiono 6 znanych i już uznanych gier: „quiz”, „zakazane słowa”, „kalambury”, „piosenka”, „parodia”, „jaka była odpowiedź”. Guzik odmierza czas, czasem dopinguje do rywalizacji – generalnie można powiedzieć, że włącza dodatkową porcję emocji i intensyfikuje wrażenia z zabawy.

Odpowiedzi dla „quizu” są konkretne, podobnie jak pytania są szczegółowe. Pierwszy z graczy, który przyciśnie guzik i poda właściwe rozwiązanie zdobywa kartę jako punkt. Stopień skomplikowania pytań jest rozmaity a tematyka zróżnicowana i szeroka, każdy więc znajdzie coś dla siebie, chociaż o wyzwania też nietrudno – ogólnie czujemy, że się rozwijamy i poszerzamy horyzonty.

„Zakazane słowa” to odmiana popularnej gry „Taboo”, czyli opowiadamy o przewodnim haśle z pominięciem wybranych kluczowych słów, synonimy poprawnej odpowiedzi i tłumaczenia na języki obce również są zakazane. Bywa wesoło i bardzo ciekawie. Punkty w postaci kart zdobywa opowiadający i zgadujący.

„Kalambury” nie ma co opisywać, to popularna gra towarzyska, hasełka są przednie, a zabawa zawsze śmieszna, wiemy co bierzemy i w czym uczestniczymy, a im nas więcej tym lepiej! Przy poprawnej odpowiedzi, punkty standardowo dla obu graczy.

„Piosenka” i „parodia” występują na tych samych kartach, co „kalambury”, zatem notowania te same, ale już wyzwania zupełnie inne. W pierwszym przypadku nucimy melodię, możemy też gwizdać, zależy od umiejętności. Na pewno nie wolno śpiewać słów, bo będzie za prosto. „Parodia” to znakomita możliwość, żeby ujawnić swoje aktorskie talenty – teraz cytujemy, gestykulujemy, stroimy dziwne miny – ubaw po pachy!

„Jaka była odpowiedź” kojarzy nam się z popularnym programem „Familiada”. Łatwo o poprawną odpowiedź, ale musimy trafić, która była najbardziej popularna wśród respondentów, a badani mogą mieć różne pomysły, zresztą my też, przecież każdy myśli inaczej i ma odmienne skojarzenia. Prawda?

Musimy przyznać, że zabawy w produkcie nie dla „juniorów” są chyba nawet lepsze od tych w wersji gry dla młodszych odbiorców. Może to dlatego, że my jesteśmy dorośli, a może rzeczywiście wyszło ciekawiej, kto wie…, w każdym razie jest super!

Naszym zdaniem „Bipper Mini” jest drugą najfajniejszą pozycją, zaraz po opcji podstawowej „Bipper” – typ standard, gdzie oczarował nas powrót do starych-dobrych „państw-miast” i uroczych notesików.

Dobrze dobrane, sprawdzone gry. Świetna rozrywka, a im większe grono, tym większy ubaw!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM Poland

Film: bipper mini – unboxing

Film: bipper mini – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!