Recenzja zabawki kreatywnej Ciało ludzkie Clementoni

Opisywana dzisiaj zabawka najbardziej przypomina nam grę „Operacja”. Tam też mieliśmy coś na wzór stołu i leżącą postać. „Ciało ludzkie” pomaga dziecku zrozumieć budowę człowieka, co ciekawe organy męskie i żeńskie są lekko oznaczone, zatem jest normalnie, a nie jak to teraz poprawnie politycznie bywa – wszyscy mamy tam tylko majtki. Zapraszamy do recenzji.

Zabawka edukacyjna dla najmłodszych dzieci, dedykowana dla wieku 2-6 lat z serii „uczę się bawiąc”. Otrzymujemy cztery dwustronne układanki przedstawiające chłopca, a na odwrocie dziewczynkę. Puzzle możemy ze sobą łączyć na płaskiej powierzchni lub wykorzystać do tego celu specjalną formę dostępną w pudełku pełniącą rolę stelaża.

Zaczynamy od układania organów, dziecko nauczy się rozpoznawać i odkryje umiejscowienie mózgu, płuc, serca, wątroby, żołądka oraz jelita. Na osobnym plakacie omówiono ich funkcje. Na całej długości ciała widzimy żyły i tętnice.

Układanka ze szkieletem jest odrobinę większa i przykrywa tamten układ. Na nowych puzzlach organy zakryte są już kośćmi. Najciekawiej ukazano żebra, które zabezpieczają górną połowę ciała, szczególnie płuca i serce.

Kolejna – zasłaniająca poprzednią – układanka to już skóra: sutki, pępek, zęby, nosek. Na dołączonym plakacie nazwano je wszystkie, w tym „organ” – „płciowy męski” i „płciowy żeński”. Są również opisy części ciała odpowiedzialnych za odczuwanie poszczególnych zmysłów – słuchu, smaku, wzroku, węchu i dotyku.

Wszystkie poprzednie puzzle zakrywamy ostatnią serią – teraz pozostało nam już tylko ciepło się ubrać, a zatem odzienie.

Wyjątkowo wygodna jest forma, w której układamy wszystkie puzzle. Najmłodsi mogą odkrywać wybrane fragmenty i dostać się do kości tylko na jednej nodze lub poodkrywać różne poziomy na wybranych wysokościach prezentowanego modelu. Bardzo to wszystko interesujące i pomaga nam wyjaśnić, że nie tylko Shrek jest jak cebula, ale także człowiek składa się z warstw.

Puzzle są mocne i twarde, dobrej jakości. Różnią się wielkością, zatem wyższe warstwy w pojemniku zasłaniają wcześniejsze. Łatwo także wyjąć wybrane elementy, gdyż są dołeczki, do manipulowania palcami. Kolor tła układanek dla chłopca jest inny niż dla dziewczynki, więc dziecko nie pomyli fragmentów przy składaniu.

Mądra zabawka, która pozwala najmłodszym zrozumieć, jak jesteśmy zbudowani, czym różnią się poszczególne płcie – taki kreatywny wstęp do anatomii ludzkiego ciała. Niby to zwykłe puzzle, ale w takim ujęciu – rozmiary, układy, stelaż – nabierają zupełnie nowego wyrazu, stają się bardziej wartościowe dla dziecka i rodzica. Jeśli układanka, to ta!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy CLEMENTONI

Film: Ciało ludzkie – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!