Recenzja klocków Samochód Laboratorium mechaniki

Dzisiaj złożyliśmy dla was naprawdę przedni samochód sportowy. Jest to model pokazowy z opakowania, naszym zdaniem najbardziej widowiskowy z całego zestawu, który obejmuje aż 50 konstrukcji – trzy opasłe instrukcje! Zapraszamy do recenzji.

Klocki „TechnoLogic”, a zatem „naukowa zabawa” z ponad 250 wymiennymi elementami. W zestawie silnik elektryczny i masa interesującej wiedzy odnoszącej się do projektowania i mechaniki pojazdów, przykładowo jak funkcjonuje dźwignia i przekładnia, dwubiegowa skrzynia biegów czy mechanizm kierowniczy z zębatką.

Produkt dedykowany jest dla dzieci w wieku od 8 lat. Zabawa oparta o metodologię STEAM – science, technology, engineering, mathematics. Pomaga w rozwoju: zdolności manualnych (idee nabierają konkretnej formy), pomysłowości (formułowanie hipotez oraz eksperymentowanie), kreatywności (wymyślanie nowych projektów).

Naszym zdaniem te 50 konstrukcji to trochę na wyrost, ponieważ są tutaj łączenia belek, równoległościan, dźwignie – obcęgi, dziadek do orzechów, taczki, szczypce, waga, taran, katapulta, huśtawka, itp. małe projekty – wyliczenia są właściwe, ale część modeli jednak drobna. Oczywiście dobrze, że są, gdyż wyjaśniają podstawy mechaniki i ukazują rozmaite połączenia, które często wykorzystujemy potem w większych modelach, a także powszechnie w życiu.

Naprawdę zwrócić należy uwagę na kilka, tych najbardziej okazałych obiektów, a zatem: żurawia wieżowego z wciągarką napędzaną silnikiem, helikopter, dawny czteroosobowy samochód, samochód ze skrzynią biegów i z silnikiem elektrycznym, motocykl, dragster z silnikiem elektrycznym, ciężarówkę do przewozu zwierząt. Najlepszy z nich – subiektywne odczucie – pokazaliśmy na filmiku.

Składanie i zabawa są znakomite, ale w „laboratorium mechaniki” o naukę przecież chodzi. Dowiemy się, jakie siły fizyczne działają na dźwignie i koła zębate, jak wyliczać przełożenie przekładni, jakie projekt stworzył Archimedes.

Kolejna instrukcja to nowa porcja wiedzy, a więc wykorzystanie bloczków, eksperymenty z dźwigami linowymi, nauka pracy silnika elektrycznego, kto i kiedy wymyślił rowerek treningowy bez kół, dlaczego wznosi się samolot i jak wyglądały pierwsze loty, po co helikopterowi wirnik ogonowy i jak wyglądały pierwsze historyczne próby helikopterów.

Ostatnia księga to informacje: kto zbudował pierwszy na świecie pojazd z silnikiem spalinowym i kiedy to było, czym jest i jak działa przekładnia oraz dźwignia zmiany biegów, jakie osiągi miał pierwszy łazik księżycowy, kiedy i kto opatentował pierwszy motocykl, jakie jest przyspieszenie i spalanie dragstera. Sprawdzimy w praktyce, że zmiana biegu to zwiększone obroty i szybsze poruszanie się pojazdu. Zagramy melodię na samodzielnie skonstruowanej harfie!

Samochód, który wam polecamy ma przezroczystą karoserię, kierownicę skręcającą przednie koła, elektryczny silnik napędzający tylne koła w obu kierunkach. Zasilany jest czterema paluszkami AA. Zmieniając bieg koła będą poruszały się szybciej. Opony oczywiście gumowe.

Klocki od Clementoni są genialne. Niczym nie ustępują tym z Danii, no może ceną, ale to tylko zaleta. Instrukcje pokazują ogrom możliwości projektowych, dawniej w klockach nie było tak wiele przykładów, a dodatkową zaletą tych książeczek jest wartość edukacyjna. Jakość na najwyższym poziomie – tylko brać i budować!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy CLEMENTONI

Film: Samochód Laboratorium mechaniki Clementoni – unboxing

Film: Samochód Laboratorium mechaniki Clementoni – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!