Recenzja zabawki kreatywnej Dynamo Latarka Clementoni

Dzisiaj mała zabawka, która jednak cieszy i przydaje się w domu, nawet gdy już dziecko się znudzi.

„Dynamo Latarka” to zabawka kreatywna, którą sami zbudujemy. Produkt przeznaczony dla dzieci w wieku od 8 lat, ponieważ obudowa będzie skręcana na małe śrubki, które młodziaki mogą połknąć.

W zestawie: plastikowe elementy latarki, dynamo połączone z żarówką (led), metalowe sworznie i koła zębate, dysk z białego kartonu z otworem, śruby obudowy, ilustrowana instrukcja.

Złożenie jest banalnie proste i szybkie. W odpowiednich miejscach układamy zębatki, wkładamy w otworki sworznie, umieszczamy w obudowie dynamo, wyciągamy przez otwór w kartonie led, łączymy wszystkie elementy obudowy i skręcamy. Na zakończenie montujemy na zaciskowe zaczepy rączkę. Wszystkie zębatki kół napędowych muszą do siebie pasować i warto to sprawdzić przy ich układaniu. Na ostatnim etapie składania potrzebny będzie śrubokręt krzyżakowy – niedołączony do zestawu.

Latarka świeci kiedy kręcimy dźwignią w odpowiednią stronę, kiedy przestajemy – gaśnie. Element korbki, za który chwytamy jest ruchomy, zatem łatwo jest wykonywać obroty. Pomimo, że zamontowano tutaj pojedynczy led, światło jest wystarczająco mocne i jasne.

W instrukcji znajdziemy ciekawostki naukowe, opis zasady działania latarki, informacje historyczne oraz oczywiście wytyczne dotyczące montażu. Zamieszczono tutaj schemat przepływu elektrolitów, wytłumaczono funkcjonowanie diody, ukazano techniczny schemat dynama i omówiono jego działanie. Wiadomości podstawowe uzupełniają notki historyczno- naukowe, opisano czym jest prąd, jak powstaje, jak jest przekazywany i przetwarzany.

Fajna zabawka kreatywna dla wszystkich ciekawych świata dzieci. Praktyczna nauka poprzez zabawę. Zdrowe, ekologiczne podejście do elektryczności. Przedmiot, który wykorzystamy w domu, na spacerze, pod namiotem, nawet kiedy dziecku nie będzie już potrzebny.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy CLEMENTONI

Film: Dynamo Latarka – unboxing

Film: Dynamo Latarka – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!