Recenzja A Kuku! Kontrastowe obrazki

Dzisiaj produkt nietypowy, jak na Młodego Giercownika. Nie przypominam sobie, żebym miał okazję opisywać grę dla dzieci wykonaną tylko w czerni i bieli. Maluszki widzą świat inaczej, stąd kontrastowość i wyraźny podział na przeciwne barwy. No to oglądamy.

„A Kuku! Kontrastowe obrazki” to poradnik dla rodziców i opiekunów oraz karty obrazkowe. Zabawka dla dzieci poniżej roczku. Takich, których nawet Młody Giercownik nazywa jeszcze „gugu- gagi”.

Karty rzeczywiście są wyraźne. Jest ich łącznie 17 szt., a na każdej z nich znajduje się pojedynczy obiekt, w zależności od kształtu zapełniający całą lub znaczą część przestrzeni. Karty są mocne, ale oczywiście ząbki czy wcześniej – swędzące dziąsła – można odciskać na powierzchni.

Na obrazkach ukazano: kubek, łyżeczkę, samochodzik, jabłko, misia, lalkę, słonia, rybkę, kota, krowę, sowę, pająka, słońce, chmurę, dłoń, stopę, oko. Ilustracje są na obu stronach – na jednej przeważa czerń, na drugiej biel.

Uważamy, że dobór obiektów jest znakomity. Stopę, oko czy dłoń dziecko porównuje z własnymi lub rodzica. To nimi maluch poznaje świat – patrzy, dotyka, wstaje lub dopiero walczy z grawitacją. Słońce i chmura to przeciwieństwa ładnej i brzydkiej pogody, ciemnego i jasnego dnia. Zwierzęta najbardziej charakterystyczne i typowe, brakuje tylko pieska i małpki. Lalka, miś czy autko to ukochane zabawki dla dziewczynki i chłopca – znajome i bliskie. Łyżka i kubeczek to pokarmy i zaspokajanie pierwszych z listy potrzeb dziecka.

Zabawy z kartami mają stymulować wzrok oraz intelektualny i emocjonalny rozwój dziecka już od pierwszych chwil życia. U nieco starszych dzieci karty będą „pretekstem do nauki pierwszych słów, nazywania i rozpoznawania otaczającego świata”. Poradnik pomaga najbardziej optymalnie wykorzystać produkt. Dowiemy się, jak widzi maleńkie dziecko i jak ten wzrok się zmienia z biegiem czasu.

W poradniku znajdziemy kilka przykładowych zabaw, które opiszemy poniżej.
„Co robi krowa?” – nazywanie obiektów ukazanych na kartach, wydawanie dźwięków związanych z rysunkami, przykładowo muczenie krowy czy miauczenie kota.

„Śpiewające obrazy” – śpiewanie i nucenie melodii przy prezentacji konkretnych rysunków, dziecko rozpoznaje piosenki i kojarzy słowa z obrazkiem.

„Od prawej do lewej” – zawieszamy obrazki w różnych miejscach na łóżeczku, poruszając się w stronę danej karty, nazywamy obiekty z ilustracji, a maluszek zwraca na nie uwagę. Starsze dzieci możemy motywować do wskazywania wybranych obiektów.

„Pokazywanie” – prezentacja kilku rozłożonych kart i proszenie dziecka o wskazywanie tych, o które pytamy, obserwacja reakcji i emocji związanych z danym obiektem.

„Spadający rysunek” – maluszek obserwuje spadający na podłogę obrazek i śledzi go wzrokiem.

„A Kuku!” – prezentowanie wybranej karty, następnie jej zakrywanie i odkrywanie na przemiennie, dziecko również powinno bawić się z nami i mieć możliwość manipulacji obrazkiem i chusteczką.

Ładnie wykonany produkt będący nie tylko zabawką, ale również specjalistycznym narzędziem wspomagania rozwoju najmłodszego dziecka. Atrakcyjna cena tym bardziej zachęca do zakupu.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy EDGARD i KapitanNauka.pl

Film: A Kuku! Kontrastowe obrazki – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!