Recenzja klocków Posterunek Straż pożarna Blocki

Dzisiaj zestaw typowo dla chłopców, oczywiście tylko z założenia, ponieważ współcześnie dziewczyny na posterunku nikogo chyba już nie dziwią.

Seria „Straż pożarna”, mniejsza z dwóch dostępnych tu budowli, czyli „Posterunek”, który liczy 300 elementów. Zestaw dedykowany dla dzieci w wieku od 6 lat.

Komplet składamy w 10 krokach. Wiele tutaj ścianek i przezroczystego „szkła” dla drzwi czy bramy – elementy raczej duże, więc montuje się sprawnie. Budynek składa się z dwupiętrowej wieży oraz garażu, w którym parkujemy wóz terenowy.

Parter i poddasze to stanowiska komputerowe, na pierwszym piętrze widzimy zaplecze z szafką i dystrybutorem wody. W biurze na paterze zamontowano parę otwieranych drzwi po bokach oraz rozsuwane od frontu. Na podjeździe znajdują się narzędzia potrzebne strażakom do pracy. Garaż podsiada podnoszoną bramę – chowaną na zasadzie harmonijki, dach tego pomieszczenia to jednocześnie taras.

Pojazd strażacki w tym przypadku to terenówka z dwoma otwieranymi skrzynkami na pace. Gumowe koła, lekko odczepiany daszek i wystarczająca przestrzeń kabiny dla pojedynczego ludzika.

Do zestawu dołączono dwóch strażaków, warto zwrócić uwagę, że tułów każdego z nich jest skręcany na boki.

Podoba nam się dbałość o detale – na ekranie komputera widać charakterystyczne dla systemu otwierane okna dialogowe, jest też klawiatura – zupełnie, jak prawdziwa. Mądrym zabiegiem wydawcy była rezygnacja z naklejek – teraz są to nadruki na klockach – trwałe i elegancko dopasowane.

Z drobnych zastrzeżeń – na opakowaniu pokazano, że oszklenie na poddaszu jest ruchome – tutaj jednak nie ma wyjścia, a drzwi są doczepione na sztywno. Jest to, zresztą logiczne, gdyż balkonik znajduje się z boku poniżej, na tej wysokości nie ma więc potrzeby ich otwierania i przechodzenia.

Klocki łączyło się wygodnie, nic na siłę, wszystko pasowało. Do wnętrz pomieszczeń mamy komfortowy dostęp od tyłu budynku. Dobór kolorów jest znakomity, podobnie symbolika nadruków. Cieszy również mnogość specjalistycznego sprzętu, który możemy zakładać na strażaków.

Świetny komplet, który możemy rozbudować o kolejne pojazdy – naziemne i powietrzne oraz drugą, jeszcze większą bazę – „Komendę”, którą pokażemy wam już niebawem. Warto!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM Poland.

Film: Posterunek Straż pożarna Blocki – unboxing

Film: Posterunek Straż pożarna Blocki – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!