Recenzja gry Emocje Świat malucha

Kiedy żona zobaczyła dzisiejszy produkt ucieszyła się niezmiernie, ponieważ przyda się na zajęcia rewalidacyjne. Koleżanki nauczycielki, w tym pani psycholog pewnie również będą zainteresowane, ponieważ to ważne, żeby narzędzie pracy było praktyczne, ale także podobało się dziecku.

„Emocje Świat malucha” to produkt dla dzieci w wieku 2-3 lat, ale również świetne narzędzie do zajęć uzupełniających i terapii dla starszych uczniów – mających rozmaite problemy z okazywaniem uczuć. W wygodnym do przenoszenia opakowaniu, mającym formę torebki ze sznurkową rączką, znajdziemy: książeczkę z zadaniami, 15 kart obrazkowych, 200 zagadek obrazkowych.

Zacznę od zagadek, ponieważ je uwielbiamy. Długie karty spięte plastikową śrubką tworzą wachlarz. Są wygodne, ponieważ nie pogubią się, a kiedy trzeba zawsze można odpiąć wybrane zagadki. Kształt również zapada w pamięci – jakby dwie standardowe karty ułożone w pionie, wygodne i ładne.

Bardzo nam się podoba, że w atrakcyjnej cenie otrzymujemy aż 200 zagadek związanych z codziennymi sytuacjami, w których może uczestniczyć dziecko – naprawdę jest z czego wybierać! Karty są prosto, ale logicznie i ładnie ilustrowane, tutaj bogactwo grafiki nie przytłacza, najważniejsze jest samo zadanie. Wszystkie one oparte są na spostrzegawczości dziecka: porównywanie wielkości liczbowych, kształtów, kolorów, szukanie brakujących elementów, łączenie w pary, użyteczność pojazdów i narzędzi, prezentacja zawodów i zachowań w społeczeństwie, wykreślanie elementów niepasujących, labirynty, rozpoznawanie i nazywanie emocji, itp.

Karty obrazkowe prezentujące typowe emocje są mocne, zatem trwałe, co jest istotne przy częstym i intensywnym użytkowaniu. Na jednej stronie widzimy wyraz dźwiękonaśladowczy, z drugiej nazwę uczucia oraz znakomicie dopasowane zdjęcie. Aktorzy są dobrze dobrani, grają głęboką mimiką twarzy i układem ciała. Wszystkie pozy tworzą harmonijną, jednolitą całość.

Książeczka z zadaniami jest ciekawym uzupełnieniem dla dwóch pozostałych elementów. Tamte wyglądają lepiej, ale to te zadania są najbardziej kreatywne. To tutaj dziecko tworzy i w pełni wyraża siebie. Wyzwania są rozmaite – zestawienie przeciwnych emocji, nazywanie uczucia zaprezentowanego na ilustracji, kolorowanie oraz rysowanie emocji, uzupełnienie obrazków o odpowiedni wyraz twarzy, porównywanie zbiorów emotikonów, rozpoznawanie odmiennych emocji – niepasujących do zbioru, powiązanie barwy z uczuciem.

Naszym zdaniem to kompletny zestaw. Trzy różne sposoby na zaprezentowanie całej gamy uczuć oraz praktyczne kształcenie w kwestii okazywania emocji, a całość ubrana w formę wesołej zabawy i zadań rozwijających umysł dziecka. Mądra zabawka oraz przydatna pomoc dydaktyczna.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy EDGARD i KapitanNauka.pl

Film: Emocje Świat malucha – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!