Recenzja zabawki kreatywnej Złóż swój pierwszy mikroskop Clementoni

Jaka jest najbardziej fascynująca rzecz w laboratorium? Oczywiście mikroskop! Osobiście do dnia dzisiejszego pamiętam, jak okazyjnie na lekcji biologii w liceum każda para dzieci dostawała metalowy, raczej już wysłużony, ale ciągle jeszcze sprawny egzemplarz i obserwowaliśmy – były to te dni, kiedy przedmiot ten wydawał mi się naprawdę fantastyczny. Podobnie było zresztą na fizyce czy chemii kiedy odbywały się doświadczenia i eksperymenty. Każde badanie własne sprawia, że nauka staje się formą zabawy.

„Złóż swój pierwszy mikroskop” to kreatywna zabawka naukowa, która sprawi dziecku wiele radości. Początkowo ze składania urządzenia, ponieważ nauczymy się, jak jest on zbudowany i jak działa, a potem z powiększania obserwowanych przedmiotów. W komplecie otrzymujemy: elementy składowe mikroskopu, szkiełko podstawkowe, przezroczystą folię, pincetę, pipetę, szpatułkę, ilustrowaną instrukcję.

Najtrudniejszą i najbardziej precyzyjną pracą podczas składania mikroskopu jest odpowiednie włożenie soczewek do gniazd w tubusie. Wewnątrz umieszczamy trzy soczewki o różnej wielkości, najtrudniej zorientować się z tą najmniejszą – gdzie ma stronę wypukłą, a gdzie wklęsłą, a to tutaj bardzo ważne. Reszta montażu będzie już banałem – wszystko łączymy na zaczepy, bez użycia śrubek. Stolik przedmiotowy będzie poruszał się góra-dół na zębatce, podstawka stoi na gumowych nóżkach, tubus jest wkręcany w ramię – w środku znajduje się plastikowy gwint. Lusterko naklejamy na oprawkę którą można przechylać i całość jest gotowa.

Mikroskop powiększa ok. 300 razy. Ważne jest, żeby światło wpadało do wnętrza – będziemy je kierowali za pomocą lusterka. W prawdziwych mikroskopach korzystamy z dwóch szklanych podstawek, tutaj mamy pojedynczą z plastiku oraz przezroczystą folię, ale dzięki temu zabawa jest bezpieczna.

Narzędzia dostarczone wraz z mikroskopem przydadzą się w trakcie badań: pipeta do nabierania cieczy, łopatka do sypkich materiałów, a pinceta do chwytania po bokach stałych, zbitych w jednolitą formę obiektów.

Instrukcja opisuje, jak złożyć mikroskop, pokazano również jego schemat optyczny oraz sposób przygotowania próbek przeznaczonych do badania. Dowiemy się, jak stworzyć „preparat świeży” dla włókien, włosów i sierści oraz epidermy (naskórka) cebuli. Obserwować będziemy geometryczne formy kryształów soli w wysychającej cieczy. Innym ciekawym doświadczeniem będzie hodowla pleśni oraz powiększanie nitek grzybni i zarodników. Na obrazkach ukazano rozmaite pyłki kwiatów – każdy z nich będzie mieć odmienną formę, to też warto sprawdzić w praktyce!

Świat przez różowe okulary wygląda inaczej, a przez soczewki mikroskopu jest zupełnie różny od naszego! Genialna zabawka dla wszystkich fanów filmu „Kochanie zmniejszyłem dzieciaki” oraz miłośników biologii, a może wręcz przeciwnie? Zachęci osoby, które nie przepadają za tym przedmiotem, ponieważ ukaże piękno powiększonego świata i wzbudzi w nas chęci do samodzielnego odkrywania i eksperymentowania z materią.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy CLEMENTONI

Film: Pierwszy mikroskop – unboxing

Film: Pierwszy mikroskop – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!