Recenzja gry logicznej Rubik’s Race

Niedziela upływa nam dzisiaj na układaniu kolorowych ścianek kostki Rubika. Przesuwamy je rytmicznie i miarowo, ale nie w sześcianie! Zaciekawieni? Dodam tylko, że to jedna z najlepszych gier logicznych w jakie graliśmy w tym roku i najprawdopodobniej pojawi się w naszym podsumowaniu pod koniec grudnia – zabawa na 102!

„Rubik’s Race” to zabawka-układanka i gra logiczna dla dwójki uczestników w wieku od 5 lat. Wyścig jest dynamiczny i strasznie szybki, zajmuje do 10 minut w zależności od sprawności gracza – dzieci i początkujący będą bawili się dłużej, zawodowcy raptem kilka minut. Produkt idealnie nadaje się do rozgrywek turniejowych – rywalizacji w większym gronie, a także układania na czas i pokonywania własnych rekordów.

Plastikowe elementy składające się na „Wyścig Rubika” po złożeniu przypominają nam moduły do gry w „Statki”, gdzie przegroda zasłaniała układy okrętów, a my strzelaliśmy w przestrzeń w poszukiwaniu jednostek wroga. Tym razem jednak pola zajęte są przez kolorowe płytki – po 4 szt. w każdym z 6 kolorów. Jedno pole pozostaje wolne, więc możemy swobodnie przesuwać puzzle, jak w dawnych układankach.

Produkt bardzo dobrej jakości. Eleganckie kolory, dokładne wykonanie. Wszystkie płytki przesuwają się gładko, bez oporów. Sprawny montaż i chowanie zabawki.

W słodkim, malutkim pudełeczku przypominających grzechotkę podrzucamy małe sześciany, które tworzą wzór ze ścianki klasycznej kostki Rubika. Ten schemat będziemy układali na środku naszej planszy. Kiedy w naszej kasetce z drobnymi kosteczkami wypadnie układ z czterema identycznymi kolorami należy potrząsnąć raz jeszcze, żeby zmienić schemat.

Przesuwamy kosteczki na płaszczyźnie, która jest o dwa wiersze i dwie kolumny większa od docelowego układu – boki to nasze zapasowe miejsce na manipulację puzzlami. W momencie, gdy środek jest odwzorowaniem schematu z „grzechotki” opuszczamy ramkę i kończymy rywalizację. Sprawdzamy, czy wszystko się zgadza i cieszymy się zwycięstwem, oczywiście zaraz mamy ochotę na ponowną grę.

W instrukcji opisano jeszcze kilka zabaw z uwzględnieniem wszystkich płytek. W przypadku „Sztafety” ważna jest cała płaszczyzna i dążymy do odwzorowania schematu barw, typu: „I oraz L”, „pasy”, „krzyż”, „mix” – płytki tego samego koloru nie mogą się stykać.

Kolejna opcja dodatkowa to „Pojedynek trzech kolorów”. Wymieniamy się z drugim graczem puzzlami, żeby każdy z nas miał po 8 płytek w trzech kolorach. Układamy wzory: „pudełko”, „podpórki do książek”, „ośmiornica”. Układy z dwóch powyższych wariantów gry są pokazane w instrukcji.

Ostatnia możliwość to „Wyzwanie z kostką”. Jeśli posiadamy oryginalną kostkę Rubika to każdy z graczy układa ściankę, na którą patrzy – wygrywa ten szybszy.

Dzieci uczą się planować swoje ruchy, muszą uważnie obserwować przestrzeń gry, odwzorowywać układ, wykazać się cierpliwością, ale również refleksem i bystrością umysłu.

Rozgrywka jest fenomenalna! Czujemy adrenalinę i pospiech. Pojawia się prawdziwa rywalizacja! Warto z góry ustalić liczbę rozgrywek i podliczać wyniki po większej ilości zakończonych partii. Przyjemnie się gra także, w opcji każdy z każdym, czekając na wyłonienie mistrza turnieju.

Ta gra genialnie nawiązuje do tradycji kostki Rubika, a jednocześnie dawnych układanek z przesuwanymi płytkami. Naszym zdaniem prawidłowo wypromowana może być równie popularna, jak magiczny sześcian z lat naszej młodości.

Od dłuższego czasu nie graliśmy w tak fajną pozycję logiczną, absolutny TOP dla dzieci!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy TM TOYS.

Film: Rubik’s Race – unboxing

Film: Rubik’s Race – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!