Recenzja gry planszowej Kalambury Gierki Małżeńskie

„Gierki Małżeńskie” to nasza ulubiona gra ilustrowana przez Andrzeja Mleczko, cieszy nas zatem, że kalambury, które i tam występują w bardziej ograniczonej formie stały się osobnym produktem.

„Kalambury Gierki Małżeńskie” to gra dla 1-4 par w wieku od 16 lat, czas zabawy zajmuje ok. 45-60 minut. Wewnątrz opakowania znajdziemy planszę, pionki, cztery talie kart, klepsydrę, tabliczkę z butelką do losowego wyboru zadań, żetony Kupidyn, tablicę do rysowania, ściereczkę oraz flamaster suchościeralny.

Tego typu gra imprezowa musi być komiczna, a karykatury rysownika są znakomitym powodem do uśmiechu. Podobnie jest zresztą z hasłami, które będziemy prezentowali – merdanie ogonem lub zalizanie właściciela przy pokazywaniu psa albo naprowadzenie drugiej połówki, że teraz wcielamy się w rolę tostera – wow! Zacznijmy jednak od prezentacji komponentów.

Plansza ukazuje tory dla 8 pionków dla każdego gracza lub pary, w zależności od liczby uczestników. Na polach znajdują się ilustracje odnoszące się do trzech stosów kart, a wielki finał na środku to osobna talia z zadaniami dla wszystkich.

Zielone karty to pokazywanie. Cztery hasła na każdej karcie, wybór losowy poprzez kręcenie flaszeczki. Kategorie dzielą się na powiedzonka i przysłowia, w domu, film, sport, zawód oraz zwierzęta. Para z ilustracji i jej zgrabne wygibasy mówią nam wszystko – tutaj słowa są zakazane, a liczy się mowa ciała!

Paleta malarza na niebieskim tle to karty rysowania. Wybór hasła standardowo zależny od ruchu butelki. Kategorie to damski świat, męski świat – wszystko oczywiście umowne, według stereotypów, jedzenie i picie oraz powiedzenia i przysłowia – te ostatnie chyba najtrudniejsze do narysowania.

„Pitu Pitu”, czyli specjalnie sterowane luźne gadki to jedna z naszych ulubionych konkurencji. Wszystkie hasełka ukazane na kartach należy zaprezentować poprzez opis językowy, ale możemy używać jedynie słów rozpoczynających się od litery „p”. Przykładowo „stringi” to: przykrywają pani pupę, pasek, pożądanie…, sami wymyślcie, co dalej?

Ostatnia z miejscówek – duże pole z napisem „finał” to końcowy przystanek i czwarta talia w rozgrywce. Teraz gra nie tylko osoba z naszej pary, ale ścigają się wszyscy. W danym czasie nie będziemy rysowali tylko jednego hasła, ale ile tylko zdołamy, bierzemy udział w wyścigu do odpowiedzi – począwszy od grupy, która uzbierała najmniej punktów – można podgonić lub nagromadzić więcej punktów i powiększyć dzielący nas dystans.

Klepsydra odmierza jedną minutę, a za każdą poprawną odpowiedź otrzymujemy żeton Kupidyna. Karty finałowe różnią się od pozostałych – są tutaj obrazki, nie wyrazy.

Tabliczka do rysowania jest wygodna w użyciu, a na jej odwrocie znajduje się dyplom – warto zrobić fotkę, ku przestrodze, dla wiecznej chwały i dla samozadowolenia. Zarchiwizowany nie traci ważności, a po skończonej zabawie adnotacje wygodnie ścieramy.

Kalambury w „Gierkach Małżeńskich” była jedną z naszych ulubionych konkurencji, dlatego strasznie nas raduje, że możemy teraz rysować, wyginać śmiało ciało i gimnastykować język w zupełnie osobnej, nowej grze. Finał to wzmożona rywalizacja i jeszcze więcej emocji podczas zabawy.

Jest to pozycja wręcz stworzona na imprezy, rozrusza każdego sztywniaka. Bombowa zabawa, która uczy dystansu do siebie i cudownie poprawia humor, rozkręca zabawę i gwarantuje udane spotkania. Polecamy!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy MDR Gry

Film: Kalambury Gierki Małżeńskie – unboxing

Film: Kalambury Gierki Małżeńskie – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!