Recenzja klocków Baza na Marsie Blocki Misja Mars

Kolejna baza w klockach. Tym razem to nie Marsjanie atakują, to my kolonizujemy! Zestaw całkiem spory, w serii różne pojazdy, więc nie mogło zabraknąć i stacji kosmicznej. Obejrzyjcie i przeczytajcie, miły dla oka komplet.

Klocki dla dzieci w wieku od 6 lat, kompatybilne z innymi im podobnymi. W niemałym opakowaniu znajdziemy woreczki z klockami, naklejki, instrukcję, tekturową wkładkę do trzymania komponentów. Po złożeniu kilka klocków zostaje na zapas, w razie zgubienia czy połamania przez dziecko.

Nasz port kosmiczny składamy w 12 krokach, ostatnie dwa to nóżki na podstawie oraz radary na dachu. Budynek złożony jest z trzech pomieszczeń, a w zasadzie dwóch komór połączonych korytarzem. Przejście pomiędzy modułami posiada otwierane do góry przezroczyste pokrywy dachowe. Pozostałe dwa pokoje posiadają uchylne włazy- drabinki, w jednym zamontowano także uchylne okno. Na dachu filtry powietrza, talerze anten oraz wielki radar na ruchomym we wszystkich kierunkach wysięgniku. W korytarzu znajdują się drzwi. Większe z pomieszczeń posiada dwie otwierane szafki, łóżeczko i stoliczek.

Kolorystyka w pomarańczy, czerni i szarości, podobnie jak reszta kompletów z Misji Mars, wszystko tworzy pasujący do siebie świat.

Budowa pomimo znacznych rozmiarów jest stosunkowo szybka, gdyż jest tutaj wiele ścianek narożnych. Do stacji kosmicznej dołączono łazik zbierający próbki z podłoża – niewielki, ale zgrabny i całkiem ładny, są też dwaj astronauci.

W klockach Blockach w zależności od serii możemy otrzymać naklejki, które sami łączymy z elementami, ewentualnie gotowe nadruki na klockach. Osobiście wolimy to drugie rozwiązanie, ale to kwestia gustu. W tym zestawie naklejki są dołączone na osobnym papierze i samodzielnie je przyklejamy.

Komplet nam się podoba, ponieważ tak nam się kojarzą stacje planetarne przyszłości. Moduły kabinowe, osprzęt nadawczy, całość stojąca nad ziemią, ponieważ nie wiadomo, jaki będzie grunt. Stylistyka nawiązuje do pozostałych zestawów z serii, stąd też dobrym pomysłem będzie kompletowanie całego cyklu.

Zabawka w dobrej jakości i atrakcyjnej cenie, która powinna spodobać się wszystkim miłośnikom terraformacji Marsa. Warto!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM Poland

Film: Baza na Marsie Blocki Misja Mars – unboxing

Film: Baza na Marsie Blocki Misja Mars – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!