Recenzja gry karcianej Logic Cards wersja niebieska

Brain Games dało się już poznać, jako wydawca innowacyjnych gier dla dzieci, ostatnio silnie zaznaczyli swoją pozycję również w dziedzinie karcianych gier logicznych, a dokładniej zagadek i łamigłówek. Oto kolejna z talii znakomitej serii „Logic Cards”, tym razem w niebieskim opakowaniu.

Zadania na logiczne myślenie przeznaczone dla pojedynczego gracza w wieku od 12 lat. Karty poukładane są według wzrastającego stopnia trudności. My omawiamy produkt dostarczony przez macierzystego producenta, ale jest już dostępna wersja na licencji, z instrukcją w języku polskim.

Znajdziemy tu 53 karty o standardowym rozmiarze i gramaturze papieru. Na każdej z nich widnieje jedna zagadka w postaci rysunkowej, jest także instrukcja w językach krajów północnych, generalnie niespecjalnie potrzebna, ewentualnie tylko odpowiedzi. Typy łamigłówek są bardzo różne, wszystkie kształtują w nas nawyk bystrej obserwacji, koncentrowania się na detalach, analizy powiązań pomiędzy elementami składowymi, otwartości myśli i pracy ze schematami oraz danymi ilościowymi. Powiązane są z matematyką, przede wszystkim z układami cyfr, zbiorami liczb oraz geometrią – głównie płaską.

Ilustracje na kartach to komórki, jak w plastrach miodu, kości domino, zębatki, grafy, ułamki, równości, zagadki zapałczane, karty klasyczne, figury geometryczne, zegary, klocuszki przypominające Tetris.

Nowością, której nie pamiętamy z wcześniejszych recenzji produktów tej serii są łamigłówki z kartami do gry. Nam kojarzą się one odrobinę z magicznymi sztuczkami – fajnie, że się tutaj znalazły.

Osobiście jesteśmy wielkimi zwolennikami tego typu gier, ponieważ bardzo rozwijają umysł i pozytywnie wpływają na procesy myślowe, na rozumowanie. Uczą nas cierpliwości, analizowania różnych dróg dotarcia do celu – badania zagadki, głębszego rozważania, dociekania i ciekawości do świata, zjawisk, wreszcie ludzi. Każdą skomplikowaną rzecz można przecież rozłożyć na czynniki proste, sprawdzać ją fragmentarycznie, próbować za każdym razem inaczej podejść do tematu. Ta gra sprawia, że mamy ochotę odkrywać i czujemy z tego powodu wielką satysfakcję.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy BRAIN GAMES.

Film: Logic Cards wersja niebieska – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!