Recenzja klocków Straż przybrzeżna Policja Blocki

Pokazywaliśmy już komplety ze strażakami, teraz nadszedł czas na dzielnych stróżów prawa. Zaczniemy od posterunku na wodzie czy raczej na nabrzeżu, wraz z jednostkami patrolowymi wchodzącymi w jego skład.

„Straż przybrzeżna” jest częścią większej serii „Policja”. Produkt składa się z 536 elementów, przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 lat. Otrzymujemy stację dla ludzików, helikopter, trzy pojazdy nawodne.

Komisariat usytuowany jest na platformie, mamy wrażenie, że unosi się nad wodą. Budynek biurowy połączono z lądowiskiem dla helikoptera. Dwa piętra ze stanowiskami komputerowymi, na dachu obrotowa tarcza radaru. Na pierwszym piętrze niewielki taras, na parterze spuszczana na wodę kładka, są też drabinki. Lądowisko oświetlone, jest również halogen na balkonie oraz reflektor na ruchomym wysięgniku. Masa sprzętu, w tym rewelacyjnie odwzorowane karabiny i rewolwer u bandyty. Oba pomieszczenia biurowe posiadają otwierane przezroczyste drzwi.

Ciekawa jest tu maszyna latająca! Przypomina helikopter pontonowy, zazwyczaj w klockach widuje się samoloty tego typu, stąd tego rodzaju pojazd bardzo nas ucieszył pomimo, że płozy są delikatne i mogą czasami wyginać się za bardzo na boki. Wydłużona, lekko szpiczasta kabina pilota dodaje dynamicznego charakteru temu helikopterowi.

Dwie motorówki oraz skuter, w których śruby napędowe są wyciągane do góry, czujemy ich moc i przyspieszenie. Operator tego ostatniego prowadzi w pozycji stojącej. Łódź patrolowa policji wyposażona jest w hak z liną nawijaną na kołowrotek.

Podoba nam się plecak od złodzieja – otwierany od tyłu, mieszczą się w nim płytki waluty. Warto zwrócić również uwagę na twarze, różne miny, w tym bardzo zawzięta należąca do uciekiniera.

W klockach Blockach zastosowano procedury składania podobne do tych, które widzimy na taśmach montażowych w fabrykach. Tutaj każdy z komponentów składany jest osobno, a dopiero potem są one zestawiane w jedną, większą całość. To podobnie, jak u blacharza czy mechanika, którzy wymieniają poszczególne uszkodzone fragmenty pojazdu.

Budowle oraz pojazdy tu pokazane składamy zazwyczaj w 6-7 krokach, dlatego montaż nie wydaje się specjalnie pracochłonny i nie męczy. Kratownice na lądowisku nadają konstrukcji lekkości.

Mocno zajmującym będzie moment połączenia linki z hakiem i kołowrotkiem, ponieważ przeciągnięcie plecionego sznurka przez niewielką dziurkę nie należy do najprostszych, to jak nawlekanie igły! Warto dokładnie śledzić rysunki w instrukcji, ponieważ jest tutaj kilka odcieni szarości oraz biel i czerń, które mogą nam się pomylić – klocki już połączone zmieniają kolor na obrazkach w kolejnych krokach.

Komplet bardzo nam się podoba, szczególnie dlatego, że jest morski. Brakowało nam wcześniej w klockach motorówek oraz bazy, którą mogliśmy używać poza miastem, ta jest wręcz do tego stworzona, idealna. Świetnie, że nie zapomniano o przestępcy, ponieważ mamy kogo ścigać i zabawa nabiera rumieńców. Jakby zakupić jeszcze jakieś większe jednostki – marzy się taki kontenerowiec lub inne statki, to można bawić się w izbę celną czy straż graniczną oraz w przemytników. Bardzo fajny zestaw.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM Poland

Film: Straż przybrzeżna Policja Blocki – unboxing

Film: Straż przybrzeżna Policja Blocki – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!