Recenzja klocków Mobilna kontrola Policja Blocki

Kontynuujemy zabawę klockami z policjantami na pierwszym planie. Służba nie drużba, poza patrolowaniem wybrzeża potrzebna jest jeszcze mobilna kontrola na drogach – no niestety, nie tylko łapiąca uciekinierów, ale przede wszystkim celująca w nas z suszarki. Teraz każdy śpieszący się rano do pracy rodzic może stanąć po drugiej stronie barykady, zaczynajmy zatem…

„Mobilna kontrola” to komplet całkiem pokaźny, gdyż liczący sobie 511 elementów, domek jest tutaj raczej tylko dodatkiem do pięknego TIRa. Zestaw dla dzieci w wieku od 6 lat, budować będziemy ciągnik, naczepę, posterunek, nie zapomniano również o motocyklu.

Naczepa posiada boczne ścianki, które są podnoszone z obu stron, wewnątrz widzimy dwa stanowiska komputerowe, przy fotelach ruchome klawiatury. W przedniej części naczepy znajduje się schowek z uchylnymi drzwiczkami po każdej stronie, wewnątrz umieszczono dwa pachołki drogowe, a zmieścimy jeszcze masę innych przedmiotów. Tył posiada miejsce na wyciągany kontener, który również wyposażony jest w drzwiczki, jak skrytka z przodu. W środku wysuwanego pojemnika schowamy różne narzędzia, i tu również pozostaje sporo miejsca, żeby upchać coś więcej. Na dachu składana antena oraz oświetlenie. Naczepa ma podporę, kiedy stawiana jest osobno, a po podłączeniu do ciągnika całość będzie skręcała i łatwo się prowadziła. Pojazd porusza się na kołach wyposażonych w gumowe opony.

Motocykl jest o tyle fajny, że składamy go z dwóch części – z ramy oraz z karoserii, dawno temu, kiedy tato był jeszcze dzieckiem, w klockach była to jednolita powłoka, teraz wydaje się ciekawiej, a jest także bardziej masywnie i maszyna robi większe wrażenie. Interesujące są koła, tu nie gumowe, ale za to przypominające te w motocyklach żużlowych.

Posterunek to parter i pierwsze piętro, na każdym oczywiście komputery, ponieważ nowoczesna technologia w dzisiejszej kontroli to podstawa sukcesu, no oczywiście poza wyszukanym miejscem ukrycia radiowozu. Od strony drogi zamykamy przejazd szlabanem, z przeciwnej strony budynku znajdują się schody. Na dachu ukochana przez nas kamerka oraz mały radar, który może się obracać, a talerz poruszać w pionie.

Do kompletu dołączono trzech stróżów prawa. Jeden z bujną czupryną, drugi w kasku gotowy do pościgu, a trzeci ważny, bo w rogatywce.

Przy składaniu należy uważnie obserwować barwy, ponieważ w instrukcji czerwony jest podobny do pomarańczowego, a czasem i biały może się pomylić z szarym. Warto zauważyć, że po złożeniu całości, pozostają nam wybrane, dodatkowe elementy – zawsze to zaleta, ponieważ lubimy deptać porozrzucane przez maluchy klocuszki.

Nadruki znajdują się bezpośrednio na klockach, nic nie naklejamy samodzielnie, są to głównie napisy „Police” oraz ekrany komputerów i klawiatury.

W serii „Policja” podoba nam się różnorodność, ponieważ mamy patrole wodne, mobilne drogowe, a także, a to już kolejnym razem…

W tym zestawie bardzo ładnie dobrano obiekty. Centrum poboru opłat za przejazd lub za wystawione wcześniej mandaty, osobno przemieszczająca się wielka ciężarówka z wieloma otwieranymi powłokami, a jeszcze nawet motocykl – można wymyślić wiele scenariuszy zabaw. Ten komplet jest także znakomitym uzupełnieniem do tego ostatniego – „Straży przybrzeżnej”, gdyż składa się z zupełnie innych rzeczy, a przyznać trzeba – równie silnie angażujących wszystkie dzieci, nie tylko chłopców!

Montaż nas nie zmęczył, a całość gwarantuje solidną porcję emocji. Koszt zakupu naszym zdaniem bardzo atrakcyjny, a radość na buzi dziecka – bezcenna. Warto!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM Poland

Film: Mobilna kontrola Policja Blocki – unboxing

Film: Mobilna kontrola Policja Blocki – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!