Recenzja gry edukacyjnej Zabawy logiczne dla ucznia 6-9 lat

Oto przykład produktu, który idealnie nadaje się jako pomoc dla nauczyciela nauczającego w szkole podstawowej – już w tytule zaznaczono, że przeznaczony jest do pracy z uczniem. Warto także skorzystać na zasadzie domowej edukacji, przecież im więcej ćwiczymy z rodzicami, tym lepsze wyniki uzyskujemy na forum klasy!

Produkt dedykowany dla dzieci w wieku 6-9 lat, zwrócił naszą uwagę, gdyż poza planszami do rysowania oraz wieloma kartami z zagadkami logicznymi, otrzymujemy jeszcze całą książkę z zakresu dydaktyki!

Podręcznik dla opiekunów z ćwiczeniami podzielony jest na trzy części: „Jak wspierać rozwój dziecka?”, „Jak ćwiczyć umysł małego dziecka”, „Zadania, które pomogą rozwinąć umysł twojego dziecka”. Dowiemy się, jak budować poczucie kompetencji, rozbudzać ciekawość poznawczą, wspierać samodzielność w uczeniu się, tworzyć odpowiednie nawyki i warunki zewnętrzne dla rozwoju dziecka. Trenować będziemy koncentrację i spostrzeganie, pamięć i myślenie, a także kreatywność, oczywiście zwiększymy bazę wiedzy naszego dziecka.

Tekst jest logicznie uporządkowany, fragmenty wyraźnie wyodrębnione, najważniejsze informacje wyróżniono kolorem oraz adnotacją „Zapamiętaj”. Ponad połowa podręcznika przeznaczona jest na zadania: rysowanie odbicia figur, używanie obu rąk do kreślenia linii, kopiowanie obrazków, rozwiązywanie szyfrów z rysunkami i literami, kolorowanie i liczenie, labirynty, wyszukiwanie odpowiednich wyrazów, wymyślanie pytań do odpowiedzi, uzupełnianie rysunków według zastosowanego wzoru, pisanie własnej historii z podanych wyrazów, wyszukiwanie wyrazów w ciągu liter, ilustrowanie własnych skojarzeń i rysowanie swojego projektu. Poradnik to konkretne wskazówki od psychologa oraz znakomite przykłady zabaw.

Tabliczki, do których dołączono flamaster są śliskie, łatwo można zmazać naniesione szlaczki. Tutaj trenujemy pisanie liter i cyfr poprzez łączenie kropek, rysowanie krawędzi o wskazanych kształtach, poszukiwania na obrazkach, liczenie figur, uzupełnianie rysunków i tworzenie ich od podstaw. Dziecko ćwiczy grafomotorykę ręki i rozwija wyobraźnię. Jest to ciekawe uzupełnienie nauki pisania, atrakcyjna zachęta do bardziej wytrwałej pracy ucznia.

Serce produktu stanowią spięte ze sobą karty z 97 zagadkami logicznymi w formie obrazkowej. Dzieci uczą się barw, postaci ciał fizycznych, uzupełniają historyjki, wybierają obiekty po ich opisie, kończą ciągi, budują zbiory, rozpoznają wagi i miary, rozwiązują swoje pierwsze zadania matematyczne z treścią, szukają lustrzanego odbicia, uczą się rozumienia znaczenia odległości, objętości i wysokości, poszukują wybranych kształtów – figury płaskie i przestrzenne, ćwiczą liczenie z zegarem oraz monetami, poznają pierwsze znaki drogowe. Rozwiązując zadania wspieramy rozwój myślenia logicznego u dziecka oraz ćwiczymy umiejętność koncentracji.

Zagadki wyglądają bardzo sympatyczne, gdyż dzieci widzą tutaj swoich rówieśników, zwierzątka, roślinki, warzywa i owoce, klocki i zabawki, ubranka, domowy ład i porządek – generalnie świat, który je otacza. Na odwrocie każdej z kart znajdziemy rozwiązania, również w postaci obrazkowej, dlatego korzystanie z produktu jest wyjątkowo intuicyjne.

Zestaw ten bardzo nam się podoba, gdyż zawiera różne komponenty o bogatej treści zadań, a także obszerny poradnik wskazujący, jak poprawnie pracować z małym dzieckiem. Przydatny w pracy i w domu, płynnie łączy rozrywkę i edukację.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy EDGARD i KapitanNauka.pl

Film: Zabawy logiczne dla ucznia – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!